şükela:  tümü | bugün
 • kendisinin sunduğu spor programı sesi kısarak izlendiğinde "huzura doğru" programına dönüşüyor. aşırı dingin.
 • twitter hesabında futbol hakkında yürüyen bir tartışmada bir takipçisini engellemiş ve takipçisinin başka bir hesaptan neden engellendiği sorusunu yöneltmesi üzerine, takipçisinin bio'sunda "türkçü" yazıyor olmasını gerekçe olarak göstermiştir. başka bir ifade ile, açık açık türkçü siyasi ideolojiye sahip insanlara yönelik hasmane ve ayrımcı bir tutumda bulunmuştur.

  ilgili twit

  bu da silinmesine karşılık ilgili ekran görüntüsü ekran görüntüsü

  konu hakkında duyduğum hassasiyet ve rahatsızlık üzerine, işbu başlığa bu durumu anlatan bir entry girmiştim ve entrynin ekşi sözlük moderasyonu tarafından "hakaret" olarak nitelendirilerek, şikayet üzerine silindiğini görüyorum.

  sevgili suserlar, sözlükte, özellikle kimler kimler hakkında gerçek manada küfür içeren ne entryler girilmesine ve söz konusu entryler silinmemektedir. ama bu şahsın bu ayrımcı tutumuna karşın hakkında yazılan entrynin silinmesi pek tabi ki kendisinin ekşi sözlük yönetimi ile halı saha vs. organizasyonlar suretiyle yakın ilişkiler içerisinde olması sayesinde olmuştur.

  durum açıkça sözlük yazarları arasında da bir ayrımcalık yaratmıştır.

  yazdığım bu entrynin sürecini de takip edeceğim. bu entrynin de silinmesi durumunda hem ebubekir kaplan hem de ekşi sözlük'e karşı türk ceza kanunu'nun 122'inci maddesi ışığında suç duyurusunda bulunacağımı buradan ilan ederim.