şükela:  tümü | bugün
  • yeni rtük başkanı.
  • yine bir karadenizli devlette üst düzey makama yerleştirildi.

1974 yılında rize çayeli’nde doğdu. ilköğrenimini rize’de, lise eğitimini sakarya’da tamamladı. 1995 yılında gazi üniversitesi iletişim fakültesi halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü’nden mezun oldu. 2002 yılında da gazetecilik anabilim dalı’nda yüksek lisans yaptı. halen selçuk üniversitesi’nde iletişim alanında doktora eğitimini tez aşamasında sürdürmektedir.
  • isminden de anlaşılacağı üzere dini bütün bir abimiz. televizyon dünyasında gerekli tedbirleri alacağından hiç şüphe yoktur.
  • rtük üst kurul başkanlığı’na getirilmesinin ardından yaptığı “eş dost” atamalarıyla dikkatleri çeken ebubekir şahin’in icraatlarını hız kesmeden sürdürdüğü ortaya çıktı.

mhp lideri bahçeli’nin özel kalem müdürü’nün eşinden, eski ankara büyükşehir belediyesi çalışanlarına kadar birçok isim, liyakati hiçe sayarak rtük’te görevlendirildi. yeni atanan birçok ismin yapacağı iş hakkında “bir fikrinin olmadığı” da ifade ediliyor ...

https://www.birgun.net/…-bir-ciftligi-var-rtuk.html
  • yaptığı açıklamalarda halk denetim istiyor demiş ama anlamadığı şey senin denetlemeni istemiyor çünkü her şeyi yasaklıyorsunuz. çoğulculuk kavramına da vurgu yapmış işte buna kahkaha atmamak elde değil. hangi çoğulculuktan bahsediyor acaba medyanın yüzde doksanından fazlası akp propogandası yapıyor bunu yaparken sadece akp'yi övmüyor diğerlerini de düşman gösteriyor halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek değil de ne bu? mevzuata bakılmamış diyor önce sen bir mevzuatı oku da öyle açıklama yap, yayın ilkeleri kısmında gerekenleri bulursun. her şey blur her şey bip niye tv izleyelim ki? haksız rekabetmiş arkadaş interneti anlarım da netflixte zaten reklam kuşağı yok. en fazla gizli ticari iletişim var ki o da zaten çok kaliteli bir biçimde yapılıyor. düzgün işler koysunlar ekrana izleyelim 150 dakika olmuş diziler gıkınızı çıkarmazsınız sonra gel kamu yararından bahset. tanım uzaktan kumandalı şaka adam. dikkat et yaslandıkların çekilmesin düşersin, bu dünya da sırtını halka yaslamayanın akıbeti iyi günler geçtikten sonra çıkar ortaya.
  • komik komik açıklamalar yapan rtük başkanı. yaptığı açıklamalara kendisi inanıyor mu acaba gerçekten merak ediyorum.

yaptığı açıklamaya göre halkın %70'i denetim istiyormuş. %70'inin denetim istemesi çok nadir durumlarda ortaya çıkabilecek şeyler için. sen tutup domuz kelimesini bile sansürleyen bir kurumun başkanısın. hayvanın adına bile tahammülünüz yok. sizin özgürlüğe bakış açınız bu. bir de sansür yok diye yazmış twitter'da. yaptığı uzun açıklamayı okuyunca anlıyorsunuz ki sansür yok ama sansür var.

toplumsal ahlakmış da bilmem neymiş. netflix ile benim aramda yaptığım özel sözleşme gereği bana bir yayın hizmeti sunuyor. toplum buna erişemiyor. buna erişen sadece benim. ben ve benim gibi para verenler. "toplumsal ahlak" ne demek? televizyon mu bu?

çok değil, az kaldı. her seçimde oy kaybede kaybede eriyorsunuz. bir sonraki genel seçimde zihniyetinizden kurtulacağız. gençleri yakalamanız mümkün değil çünkü. kafa yapınız aynı şekilde çalışmıyor.
  • seversiniz sevmezsiniz o ayrı konu ama uykusuz'a şu twit'i atmıştır ve saygımızı kazanmıştır:
    https://twitter.com/…hin/status/1160991864130080768

diğer bürokratlarda bu espri anlayışı da yok.