şükela:  tümü | bugün
 • yeni rtük başkanı.

  özgeçmişi:

  “1974 yılında rize çayeli’nde doğdu. ilköğrenimini rize’de, lise eğitimini sakarya’da tamamladı. 1995 yılında gazi üniversitesi iletişim fakültesi halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü’nden mezun oldu. 2002 yılında da gazetecilik anabilim dalı’nda yüksek lisans yaptı.

  sırasıyla, içişleri bakanlığı, tbmm, adalet bakanlığı, sanayi ve ticaret bakanlığı, rtük, başbakanlık gibi birçok kurumda yöneticilik yaptı. anadolu ajansı’nda genel müdür yardımcılığı görevinde bulundu. aile ve sosyal politikalar bakanlığında müsteşar yardımcısı ve müsteşar olarak görev yaptı.

  6112 sayılı radyo ve televizyonların kuruluş ve yayın hizmetleri hakkında kanunun 35'inci maddesi uyarınca türkiye büyük millet meclisi genel kurulunun 16.10.2017 tarihli ve 8'inci birleşiminde yapılan seçim sonucunda radyo ve televizyon üst kurulu üyeliğine seçilmiştir.

  evli ve zeynep melike ile ahmet burak’ın babası olan ebubekir şahin, ingilizce bilmektedir.”

  edit: kaynak
 • yine bir karadenizli devlette üst düzey makama yerleştirildi.

  1974 yılında rize çayeli’nde doğdu. ilköğrenimini rize’de, lise eğitimini sakarya’da tamamladı. 1995 yılında gazi üniversitesi iletişim fakültesi halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü’nden mezun oldu. 2002 yılında da gazetecilik anabilim dalı’nda yüksek lisans yaptı. halen selçuk üniversitesi’nde iletişim alanında doktora eğitimini tez aşamasında sürdürmektedir.
 • rtük üst kurul başkanlığı’na getirilmesinin ardından yaptığı “eş dost” atamalarıyla dikkatleri çeken ebubekir şahin’in icraatlarını hız kesmeden sürdürdüğü ortaya çıktı.

  mhp lideri bahçeli’nin özel kalem müdürü’nün eşinden, eski ankara büyükşehir belediyesi çalışanlarına kadar birçok isim, liyakati hiçe sayarak rtük’te görevlendirildi. yeni atanan birçok ismin yapacağı iş hakkında “bir fikrinin olmadığı” da ifade ediliyor ...

  https://www.birgun.net/…-bir-ciftligi-var-rtuk.html
 • yaptığı açıklamalarda halk denetim istiyor demiş ama anlamadığı şey senin denetlemeni istemiyor çünkü her şeyi yasaklıyorsunuz. çoğulculuk kavramına da vurgu yapmış işte buna kahkaha atmamak elde değil. hangi çoğulculuktan bahsediyor acaba medyanın yüzde doksanından fazlası akp propogandası yapıyor bunu yaparken sadece akp'yi övmüyor diğerlerini de düşman gösteriyor halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek değil de ne bu? mevzuata bakılmamış diyor önce sen bir mevzuatı oku da öyle açıklama yap, yayın ilkeleri kısmında gerekenleri bulursun. her şey blur her şey bip niye tv izleyelim ki? haksız rekabetmiş arkadaş interneti anlarım da netflixte zaten reklam kuşağı yok. en fazla gizli ticari iletişim var ki o da zaten çok kaliteli bir biçimde yapılıyor. düzgün işler koysunlar ekrana izleyelim 150 dakika olmuş diziler gıkınızı çıkarmazsınız sonra gel kamu yararından bahset. tanım uzaktan kumandalı şaka adam. dikkat et yaslandıkların çekilmesin düşersin, bu dünya da sırtını halka yaslamayanın akıbeti iyi günler geçtikten sonra çıkar ortaya.
 • komik komik açıklamalar yapan rtük başkanı. yaptığı açıklamalara kendisi inanıyor mu acaba gerçekten merak ediyorum.

  yaptığı açıklamaya göre halkın %70'i denetim istiyormuş. %70'inin denetim istemesi çok nadir durumlarda ortaya çıkabilecek şeyler için. sen tutup domuz kelimesini bile sansürleyen bir kurumun başkanısın. hayvanın adına bile tahammülünüz yok. sizin özgürlüğe bakış açınız bu. bir de sansür yok diye yazmış twitter'da. yaptığı uzun açıklamayı okuyunca anlıyorsunuz ki sansür yok ama sansür var.

  toplumsal ahlakmış da bilmem neymiş. netflix ile benim aramda yaptığım özel sözleşme gereği bana bir yayın hizmeti sunuyor. toplum buna erişemiyor. buna erişen sadece benim. ben ve benim gibi para verenler. "toplumsal ahlak" ne demek? televizyon mu bu?

  çok değil, az kaldı. her seçimde oy kaybede kaybede eriyorsunuz. bir sonraki genel seçimde zihniyetinizden kurtulacağız. gençleri yakalamanız mümkün değil çünkü. kafa yapınız aynı şekilde çalışmıyor.
 • seversiniz sevmezsiniz o ayrı konu ama uykusuz'a şu twit'i atmıştır ve saygımızı kazanmıştır:
  https://twitter.com/…hin/status/1160991864130080768

  diğer bürokratlarda bu espri anlayışı da yok.
 • birtakım dizilerdeki kadına karşı şiddet sahneleri nedeniyle diziyi yayınlayan kanala, kurulun diğer üyeleri yaptırım uygulansın dediği hâlde, yaptırım uygulamayan rtük başkanı.

  https://t24.com.tr/…askanlik-sistemi-basladi,836823

  rtük üyesi faruk bildirici'nin söylediğine göre de, rtük içerisinde fiili başkanlık sistemi gibi bir sistem yürütüyormuş.
 • biri şu adama söylesin sürekli türk bayrağının önünde fotoğraf çektirmekle vatansever olunmuyor. vatan için yararlı olanı yapmakla vatansever olunur bir kesimin isteklerini yerine getirmekle değil.

  insanların parayla satın aldıkları şeylere bile sansür uygulamak denetim değil, onların bilgiye erişimini kısıtlamaktır. asıl amaç broadcast'ın düşen reklam gelirlerini arttırmak başka bir şey değil ama bu da boşuna. çünkü her zaman olduğu gibi sorunların derinine inmek yerine çıkarlar söz konusu. 150 dakika diziler lan bu memlekette. 150 dakikaya film yok genel anlamda. bu nasıl bir saçmalıktır nasıl bir görmezden gelmedir. kalite yerlerde içerikler aldatma üzerine, şiddet uygulayanları övücü nitelikte ama yok arkadaş illa kesicekler blurlayacaklar. hadi broadcastte anladım da parayla özel olarak aldığımız şeylere nasıl yapacaksınız bunu. ben bir dizi izlemek istiyorsam onu tamamiyle izlemek isterim kesilmiş blurlanmış olarak değil. yok öyle olmayacak yanlış anlaşılmışmış bırak bu işleri hepimiz biliyoruz ne olacağını.

  (bkz: radyo ve televizyon üst kurulu kapatılsın)
 • rtük'ün açık seçik yasaları ihlâl eden başkanı.

  6112 sayılı rtük yasasının 38. maddesinin 2. fıkrası şöyle diyor:

  “üst kurul üyeleri resmi veya özel nitelikte hiçbir görev alamaz, özel veya kamu medya hizmet sağlayıcılarının görev ve yetki alanına giren konularda doğrudan veya dolaylı olarak taraf olamaz ve bu konularda hiçbir maddi menfaat sağlayamaz, siyasi partiye üye olamaz. bu maddede belirtilen esaslara aykırı davranan üst kurul üyeleri görevlerinden çekilmiş sayılırlar. bu husus üst kurul tarafından resen veya yapılacak müracaatın değerlendirilmesi sonucunda karara bağlanır.”

  ancak rtük başkanı ebubekir şahin, 30 ağustos 2019 tarihinde cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle basın ilan denetim kurulu temsilciğine atandı.

  ayrıca ticaret sicili gazetesi’nde şahin’in başka kişilerle birlikte türksat yönetim kurulu üyeliğine de atandığını belirtiliyor.

  buyrun cenaze namazına...
 • rtük başkanı aynı zamanda da kung-fu federasyonu yönetim kurulu üyesiymiş. ikisi arasında bağlantı kurabildiniz mi? merak edip acaba bir spor geçmişi var mıdır diye düşündüm bir şey çıkmadı. allah kung-fu camiasını bu gibi adamlardan korusun ne diyeyim(bkz: svihs)