şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kurucusunun aşağıdaki sözleri söylediği firma."allah'tan bütün dileğim, kurduğum bütün müesseselerin devamlılığının sağlanması, memlekete faydalı birer kuruluş olarak insanlara iş imkanı yaratması, devlete vergi vermesi ve bizden sonra gelecek olanlara da örnek olmasıdır."
  h.ekrem elginkan.
  pekçok insana inandırıcı gelmese bile elginkan ailesinin fertlerinin ölümünden sonra tüm mal varlıklarının bağışlandığı elginkan vakfı nın eğitim kurumunda dışarıda benzeri en az 100 ytl /saat olan iso9001,kişisel gelişim,iç tetkik,beden dili ,diksiyon gibi konularda konusunun uzmanı eğitmenler tarafından en az 8 ile 16 saat arası değişen eğitimleri ve birde üstüne öğlen yemeğini ücretsiz aldığım insani kurumun bir şirketi.ayrıca bağışta kabul etmiyorlar.
 • ürünlerini satın alanlara tavsiyem sorun yaşamaları durumunda fabrikasına telefon ile ulaşıp dertlerini anlatmaları. zira şahsen yaşadığım ve aslında kendilerinden kaynaklanmayan bir sorunda (bataryanın lavaboya uygun olmaması). bataryanın uç kısmını lavaboya özel olarak tasarlayıp üreten, ürettikleri parçayı adresime kadar bizzat getirip takan ve bunu tamamen müşteri memnuniyeti açısından yapan bir firmadır. bunu yaparken de yaptığım tek şey bir telefon açmaktır. kalitesinden zaten emin olduğum bir firmaydı bundan gayrı bir numaradır gözümde kendi alanında.
 • kış başlangıcında aldığım proteus plus model kombinin üretici firması.

  bu ürün sıcak su konusunda tam bir fiyasko diyebilirim. sürekli musluğu milimetrik ayarlayıp ideal yıkanma suyu oranını bulmamak için kombiden uygun olan sıcaklık değerini seçtiğim halde, önce 20-30sn. kadar soğuk sonra bir kaç sn. kadar sıcak sonra tekrar soğuk su akıtarak kış günü hem ruh hem beden sağlığını tehlikeye atıyor.

  çevremde bu ürünü kullanan başka insanlar da var. adamlar kombi suyunu şofbene bağlayıp suyu ısıtıyor. kombi dediğin alet suyu doğru düzgün ısıtamayacaksa ne işe yarar.

  problemin bir benzeri

  ayrıca (bkz: sıcaklığı bir türlü ayarlanamayan duş musluğu)
 • türkiye'nin çölleşmesine neden olan etkenlerden biri.

  türkiye'den neden adam gibi mühendis çıkmıyor sorusunun en güzel örneklerini barındıran firmalardan biri.

  yukarı aşağı hareket eden kola sahip (teknik ismi her ne ise) musluklarının ayarı yok arkadaş. bu musluklar ya ip gibi akıyor ya mississippi nehri gibi... arası yok.
 • kombi tesisatı için müracaat ederseniz ananızı ağlatacak firmadır ve kimse anasının ağlamasını istemez.
 • açılımının ekrem, cahit ve ahmet isimlerinin baş harflerinden oluşmuş olduğunu öğrenmemle, bana ntv'nin açılımının nergis tv olduğunu öğrendiğim zamanla aynı duyguları yaşatmış olan, banyo, mutfak, lavabo armatürleri üreten firma. manisa organize sanayi bölgesi'nde yanilmiyorsam 4 adet fabrikasi bulunmaktadır.

  o degil de gitti yine bütün karizma
  (bkz: ntv)
  (bkz: ziraat bankası'nın amblemi)
  (bkz: akbank)
 • tv'de dogalgaz sayacı ürünlerinin reklamı donen firma. reklamın finalinde tesisata monte edilmemis dogal gazi sayacini, beyaz zemin uzerinde kadraja alıp; "eca yıllarca beraber" diye slogan vermesi, sayacı salonun ortasina kurup yıllarca rakamlarinin tik tik atmasini her kıs yeni bir heyecanla izleme istegi uyandirdi.
  yıllarca beraber ne demek ulan! sayacsin sen say kapının dışında .. *
 • +/- 8-9 gibi bir çalışma aralığı olan kombiler üreten firma.

  yani sen 40 dereceye ayarladığında 31-49 aralığında çalışıyor. ayara gel ayara. ya yanacak, ya donacaksın. yıl olmuş bilmem ne hala sıcak su ayarı yapamıyoruz be.
 • yalakalıkta uçuşa geçmiş marka.
 • tayyip erdoğan a yalakalık yapmak için reklam çektirmiş firma..