şükela:  tümü | bugün
  • ece kisisiyle salondaki koltukta isi pisirmekte olan cocukcagizin ece'nin babasinin baskinina ugradiktan sonra agzindan cikabilen iki kelimecik.
  • geleceği parlak azimli yazar, evcilik oyunlarındaki masal kahramanı.
  • (bkz: ruh ikizi)
  • cnnturk'te şuan konuşuyor. akıllı bir kadına benziyor.
  • akademik kariyerine (bkz: fenerbahçe üniversitesi)'nde doç.dr olarak sürdürmekte olan zeki tatlı ve bir o kadar çalışkan insan kişisi. kendisi okan üniversitesi'nden hocamdı . ece hanım'ı sırtında ilkokul çantasıyla üniversite bahçesinde çimlerin üstünde lalalala modunda koşarken bulabilirsiniz. derse ilk girdiğinde çocuk gibi göreceğiniz fakat 10 dakika sonrasın bilgi birikimi ve siyasi konudaki objektif düşünceleri sayesinde ağzınızı açık dinletir

derste profesör ciddiyetinde..
    ders arasında öğrenci samimiyetinde..
    sinirlendiğinde diktatör edasında görebilirsiniz..

bugün hava güzel dersi starbucksta yapalım deyip herkese kahve ısmarlayabilir..
    ama cidden orada ders dinletir.. starbucks deyip olayın kaynamasına izin vermez..

bugünlerde tvlerde görüyorum ve gururlanıyorum. sevdiği öğrenciler arasındaydım.. okuyorsa selamlar..
  • en sevdiği şair (bkz: orhan veli)

şimdi kılıksızım, fakat
    borçlarımı ödedikten sonra
    ihtimal bir kat da yeni esvabım olacak
    ve ihtimal sen
    yine beni sevmeyeceksin.
    bununla beraber pazar akşamları
    sizin mahalleden geçerken,
    süslenmiş olarak,
    zannediyor musun ki ben de sana
    şimdiki kadar kıymet vereceğim
  • birilerinin emriyle tv ekranlarını işgal eden, vaktimizi çalan ve iki kelimeyi bir araya getirmekten aciz bir doçent.*

fenerbahçe üniversitesi öğretim üyesiymiş! seviye bu ise fanatiklerin çocuklarına yazık.