şükela:  tümü | bugün
  • itü yabancı diller yüksekokulu'nda ingilizce okutmanı.

    boğaziçi üniversitesi mütercim-tercümanlık bölümü mezunu. yıldız teknik üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünde master yaptı. tezi entersan : "romanlarda 12 eylül 1980 askeri müdahalesi"

    çeşitli kitap ve makale çevirileri var .çocuksuz evli.
  • itü'de "film studies" dersini okutan aydın hocamız. boğaziçi üniversitesi'nde türk siyasi tarihiyle ilgili akademik çalışma yapmıştır. sık sık içinden şarkı seçip dinlediğim güzel bir şarkı listesi ve unutulmayacak tarzda bir e-posta adresi vardır.*
  • kopenhag'da, eşimle havaalanından şehir merkezine gitmeye çalışırken trende haritayla cebelleştiğimizi farkedip yardımcı olan güzel insan. "türk mü acaba? tipi de türke benziyor ama? aman yüksek sesle konuşma...*" diye de hakkında konuşuyorduk bir yandan. sonradan ortak tanıdıklar filan da çıktı... orada yaşamaya karar vermemizdeki etkenlerden biridir kendisi, yukarıdaki yazarın da bahsettiği orijinal mail adresinden ulaşıp epeyce bir bilgi almıştık, sağolsun.
  • bu yılın başında boğaziçi üniversitesi ataturk enstitüsü ve aarhus üniversitesi eğitim fakültesi' nde doktorasını tamamladı.
    şimdi de lund üniversitesi sosyoloji bölümü' nde post-doktora araştırmacısı olarak çalışacak.