şükela:  tümü | bugün
 • yapay zekanın ahlaklı ve vicdanlı olması için uğraşan başarılı türk mühendisimiz. microsoft’ta yapay zekâ algoritmaları üzerine araştırmalar yapıyor kendisi. başarıların devamı dilegiyle..

  kendisi hakkında bilgi: microsoft’tan

  sosyal medya:
  twitter
 • her yerde bu kızın haberi var. millet gurur duyuyor kızla. nesine gurur duyuyorsunuz? bu kız artık amerikalı olmuş. amerika’da çalışıyor, amerikan şirketlerine ve amerikan hükümetine hizmet ediyor. amerika’da vatandaş olmak için size bir belge okuturlar, o belgede de abd’ye sadakat yemini etmenizi isterler. dilerseniz o metindeki her şeyi okumak istemediğinizi söylersiniz ama ne olursa olsun sonuç olarak artık bu kız orada yaşıyor. o artık türk değil amerikalıdır. tıpkı alman kökenli amerikalı generaller gibi. tıpkı asya kökenli amerikalılar gibi. alman kökenli amerikalı general ikinci cihan harbi’nde esir edilen alman askerlerine kötü muamele etmiştir. çünkü o artık amerikalı olmuştur. artık böyle aptalca şeyler ile övünmeyi kesin. onunla övünmesi gereken türkler değil amerikalılardır. bize yararı olmayan başarıları sahiplenmek ezikliktir. o amerikalıların başarısıdır. amerikan hükümetinin başarısıdır. her şeyi türklüğe yamamayın. ama isterseniz bu kızı bir amerikalı sıfatı ile takdir edebilirsiniz. ama kızı türk olarak tanıtıp takdir edemezsiniz.
 • lisans derecesini sabancı üniversitesi'nden almış doktorasını harvard'da yapmış başarılı bir türk mühendistir. yukarıdaki atyarağına bakmayın siz gayet de gurur duyulacak işler yapmıştır, yapmaktadır.
 • kendisi başarılı bir türktür.
  2 üstteki arkadaş boş boş konuşmuş.
  artık türk değildir falan filan, ulan 30 sene önce almanya'ya gidenler bu ülkenin boka batması için oy veriyor, onlar türk oluyor da bilim ilim yapan kızımıza yapay zekayla uğraşıp, dünyanın en büyük 5 şirketinden birinde önemli bir görevde çalışıyor, yok amerika yemini etti artık türk değildir falan diyebiliyorsunuz.

  tanım: (bkz: beyin göçü)

  salyanızı ötede akıtın. ya da tübitak'ın başına imam getireceğinize gençlere yatırım yapın.