şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gazeteci ece sevim öztürk'ün twitter üzerinden dava duruşmalarını referans alarak yaptığı analiz içerikli tweetlerdir.

  hâlâ devam eden zincir tweetler.

  https://twitter.com/…status/932719979031678976?s=09
 • 15 temmuz iddianamelerini satır satır okumuş birisi olarak net şekilde söylüyorum ki: alenen çarpıtma, bilgi eksiltme, dezenformasyon var. ve maalesef kötü niyetli bir şekilde.

  ece sevim muhtemelen fetöcü filan değil ama erdoğan’dan daha çok nefret ettiği için bu flood’ta alenen fetö’ye arka çıkıyor. onlarca subayın ordu abilerinden talimat aldıklarına dair ifadelerinden floodta zerre kadar bir bilgi olarak dahi geçmemesinden anlayın siz niyetini. o kadar abartmış ki ona yakın tanık tarafından darbeciliği kanıtlanan ve kendisi de en sonunda mağdur edildiğine dair ifadelerini geri çeken mehmet dişli’yi bile aklamaya çalışmış bravo.

  bu kadın gazeteci ise benim tuvalete sıçtığım boktan genel yayın yönetmeni olur, o kadar diyorum.
 • furkan büllükbaşı yanlış diyorsa doğru olma ihtimali çok yüksek. bir okuyalım bakalım ne demiş.
 • aktrollerin tepkilerine bakılırsa kulak vermeye değer.
 • akkılları sinir eden tweetler.
 • türkiye'de iddianamelerin bir ciddiyeti yok. dava duruşmalarında söylenenler daha önemli. bugüne kadar devletin açtığı tüm büyük davalar "pardon" denerek kapatıldı. elbette bir hatadan kaynaklanmadı bu. başka planlar vardı. bugün olan şeyin de ne kadar benzer olduğunu bu tweetlerle görebiliyoruz.
 • bugün 20 tweet lik bir seriyle devam etmiştir. mahkeme ifadelerine göre; darbe girişimi 11 temmuz da bakan albayrak'a ve cumhurbaşkanına ifade veren tsk mensupları tarafından bizzat bildirilmiştir. ayrıca akp milletvekili 15 temmuz günü g. kurmay başkanının yanına gelmiş ancak bu görüşme bizzat hulusi akar tarafından kayıtlardan sildirilmiştir.

  edit : uzun bir süredir ülke 15 temmuz konusunda ikiye bölündü. bir yanda 15 temmuz darbe girişimi kontrollü değildi ve önlemleri de olağanüstü olmalı diyen akp liler, diğer yanda önceden haber alınmasına rağmen engellenemeyen bir darbeydi diyenler. tabi fetöcüler de çeşitli mecralarda bu kazanın altına odun atmakla meşgul. geldiğimiz noktada artık bu "kontrollü bir darbeydi" denilmesi yetmiyor. eğer ifadeler, bu darbenin önceden haber alındığına işaret ediyorsa (ki bu konuda güçlü emareler var) o zaman mevki ve makam sahiplerinin darbeyi engellemek için neler yaptıklarının ve aslında darbenin engellenmesi için neler yapılabileceğinin de üzerine gidilmesi lazım. iktidarda akp değil de örneğin chp bulunsaydı, böyle bir darbe girişiminin olacağından haberdar olsa idi hangi önlemleri alabilirdi. haberleşme sistemi nasıl kontrol altın alınır, emir yayınlayarak riskli birliklere müdahale edilebilir miydi. yani kısaca darbe nasıl engellenebilirdi. ancak hangi noktalarda kalkışma olabileceğini net olarak bilip o birliklere önlem almanız gerekebilir. yani yarın bir gün akp li biri çıkıp diyebilir ki; "evet darbe girişimini haber aldık ama nerelerde başlayacağını araştırmak çok zamanımızı aldı, kamuoyuna bilgi de veremezdik. kalkışma başladığında zaten refleks göstermek dışında seçeneğimiz yoktu" diyebilir. ne yapacağız bu durumda. yani demem o ki, algı yönetimlerinin oyuncağı olmadan işin gerçeği nasıl araştırılır onu talep etmek lazım. anlaşılan bu işi mahkemeler yapamayacak bu açık. tek yol hala namuslu kalabilmiş bir iki gazeteciye düşüyor. skandal olabilecek sonuç "darbenin önceden biliniyor olması" değil; "önceden bilinen darbeye karşı önlem alınmaması" dır.
 • bu flood ak trollerin pek hoşuna gitmeyecek. çevirecekleri fetö edebiyatını boşa düşürmek için 2011'den bir tweet bırakayım önlerine :) [malum o sıralar aynı menzile yürüyorlardı]

  diye başlayan flood. sölükte bu flood'a gelen ilk tepki de sıçtığı boktan gübre bile olmayacak, sözlüğün tecsilli eski fetö köpeği/yeni aktroll'ünden gelmiş.

  anlamlı.
 • beklenen olmuş ve bu twitlerin sahibi ece sevim öztürk fetö’ye yardımdan tutuklanmıştır.
  sorgulamayın, sormayın, pisliklerimizi ortaya çıkarmayın diyorlar.
  ama az kaldı. kendileri de bunu biliyor ve korkudan uykuları kaçıyor, adalet önünde hesap verecekleri için.