• kendisini tanımam etmem ama bebek'teki kavga sırasında oradan geçiyor olduğumdan olaya kısa bir süreliğine şahit oldum. yaşadıklarına üzüldüm, umarım eşi de kendisi de atlatmışlardır. bu konuda tek bir şey söylemek istiyorum, böyle allah'ın davarlarını alıp hala beş yıldızlı otellere, birinci sınıf restoranlara vale, garson, steward falan yapıyorlar. bu insanlar maaşlarını "hizmet etmek"ten kazanmalarına rağmen daha müşteriyle nasıl konuşacağını bilmiyorlar. her yerde karşılaşıyorum böyle atarlı salak salak çalışanlarla. boğaz'ın kenarında, iki kişilik akşam yemeğini 800 liraya yiyeceğin yerde adamın çalıştırdığı garson hizmet ettiği müşteriye gülümsemekten aciz, aynı 16lık ergenin ana-babasına yapacağı tavırlarla yemek servis ediyor. üzgünüm ama hizmet sektörünün noktası bu, hizmet edeceksin ve o hizmet ettiğin insanları memnun edeceksin arkadaşım bu kadar mı zor? hizmet etmek sana göre değilse başka bir iş yap. müşterinin senden hizmet beklemekten daha doğal ne isteği olabilir?
  • otopark değnekçileri yüzünden eşiyle saldırıya uğrayan ve kendisine geçmiş olsun dediğim son derece zarif, entellektüel bir kadındır..

ayrıca it sürüsü gibi 6 kişi bir olup, yanında eşi olan kadına saldıranlara bir çift lafım var.

siktirin gidin lan bu ülkeden orospu çocukları, haysiyetsiz köpekler...
  • alışverişe çıktığımda yada bir alışveriş sitesini dolaştığımda en çok sorduğum sorular "kaç para acaba?" değil "acaba bunu alan ve giyen var mıdır?" oluyor.
    misal ece sükan tasarımı olan şu kıyafeti alan giyen var mıdır çok merak ediyorum;
    http://www.markafoni.com/…010/06/es-giysi-07_01.jpg

şaka değil, ironi değil. yeminle merak ediyorum. yani bu kıyafet ne için alınır, ne akla hizmet giyilir misal. nerede giyilir, nasıl insanlar giyer, bunu giyen insanların eşi dostu akrabası yok mudur "naaaabiosun allasen o ne biçin kıyafet" diyen. hayır akla yatan bir cevap çıkarsa ben de alcam sırf modaya uymak babında.
    şov dünyası falan harici bu sorum, tvye çıkan herkes abuk sabuk kıyafetler giyebilir. ancak bildiğin markafonide satılıyor bu.
  • ışık üniversitesi moda günleri kapsamında 5 mayıs tarihinde gerçekleştirilen 2. oturumda, ülkemizde modelliğin basamak olarak kullanıldıgından şikayet eden odtü psikoloji mezunu eski model, yeni moda editörü. mevcudiyetinin ironisinin farkında mı acaba?
  • *ece sükan hanımın giydiği transparan şey elbette ki gelinlik değildir.
    zaten kendisinin masumiyet derdinde olduğunu da pek sanmıyorum. zira belinde kırmızı kuşağı olmadığı gibi, kırmızı tek aksesuarı teee ayakkabısının altı:) ve evet kesinlikle bu elbisenin jartiyeri eksik! o boyshortun yerinde bir jartiyer olsa işte o zaman tam olurdu :p

ben her halükarda kafama şunu geçirmektense, hafif bir fransız dantelini tercih ederim. o yüzden wedding dress seçimini hala pek zarif buluyorum.

eyyorlamam bu kadar.*
  • 86. oscar ödül törenini yorumlayan kişi. 'izlemedim ama..' diye başlayan cümlelerle yorumlayarak bence tarihe geçmiştir.
  • karizmatik kadın, akıllı kadın ama yok efendim moda danışmanıyım, moda editörüyüm, her hafta milano'dayım, paris'teyim bu işin erbabıyım modunda dolaşmasın lütfen. rüküşlüğü vintage adı altında itelemesine değinmiyorum bile.

ekleme:

şimdi bir röportajını okudum: “biraz avangart olduğunuz zaman rüküş oluyorsunuz ki, bu beni rahatsız etmez. ben çok deneysel giyiniyorum”

iyi ki deneysel ve sofistike takılıyorsun, iyi ki mainstream değil postmodernsin sevgili ece, sevgili sükan. yalnız tüm bunları "vintage" adı altında yapmasan nasıl olur? vintage bu kadar "her telden çalan", deneyselliğine kılıf uydurabileceğin bir akım değil, sen de biliyorsun.
  • 'vintıc dedim dedim, artık ne giysem oluyör.' diye düşünen bir bağyan olduğunu tahmin ediyor ve buradan kendisine sesleniyorum: olmüyör.
  • "kalın ka$" ı sarp levendoğlu , nathan petrelli ve sandy cohen e bırakması gereken manken
  • özcan deniz'le aynı dizide oynamak bence hayatındaki en büyük hatadır, bundan sonra ne yaparsa yapsın isterse her gün sartorialis'te çıksın kıymeti yok.
hesabın var mı? giriş yap