şükela:  tümü | bugün
  • makyaj ve cilt bakımı üzerine kanalı bulunan aşırı sempatik youtuber. zekası, reklama ihtiyaç duymaması, ürün içeriği araştırması ve bunları anlatması kendisini diğer kanal sahiplerinden ayıran özelliği. ayrıca uygun fiyatlı ürünler üzerine yoğunlaşsa daha fazla kişiye ulaşabileceğini düşünüyorum.
  • bugün denk geldiğim, baya baya stalkladığım youtuber&blogger. ben beğenmedim.

ilk sebebi konuşma şekli. introsunu izledikten sonra hak verdim; italyan lisesinin ardından üniversiteyi de yurt dışında okumuş. dilin kırılması çok normal ama ben konsantre olamadım o konuşurken, çok rahatsız etti.

ikinci sebebi ise çok uçarı ürünler kullanıyor olması. mesela bir cilt temizleyicisi 200$ falandı. uygun fiyatlı ürünlere yönelmiş deniyormuş, ileride belki rutininin de bir parçası olur bilemem. ama hatun zengin sonuçta, tam anlamıyla bana hitap edeceğine pek ihtimal vermiyorum.

bir diğer sebep de, aslında yutmadan konuşsa bunu tolore edebilirdim, biraz altı boş yorumlar yapıyor. belki bilgisi doruklardadır ama aktaramıyor. mesela "alışveriş yaparken nelere dikkat edilmeli" konulu videosunda 1-2 madde adı söyleyip 'vaadlere kanmayın, arkasına bakıp alın' diyerek kapamış konuyu. ürün içerikleri içinse google a bakın demiş. e madem google a bakacağız neden video yapıyorsun? 8 dakika boş konuşmuş bence.

değinmeden geçmek istemiyorum, takı zevkine bayıldım! çoğu takısı minimalist, beğenmediğim 1-2 tane ya çıkar ya çıkmaz. altın seviyor oluşu da bana göz kırptı ama o konuşma şekli işte, olmuyor..