• bu şekilde izleyicilerin milliyetçi duygularına dokunarak duyar göstermesini hiçbir zaman samimi bulamıyorum doğrusu.

ulusal bir tv kanalında milyonlara seslenen bir haber spikerinin, kim kardashian gibi görgüsüz ve ucuz amerikan soytarısının cümlelerini ciddiye alıp haber niteliği atfetmesi çok eğreti duruyor. nerede o eski trt ciddiyetindeki haber spikerleri...

burada kendisinde en çok eleştirdiğim nokta haber sunumunda sergilemiş olduğu popülist yaklaşımdır. bunun sonucu olarak sürekli laf sokmalar, iğneleyici cümleler ve tribünlere oynaması o kadar aleni ki kendisine yakıştıramıyorum ve gördüğüm an kanalı değiştirme hissiyatına kapılıyorum. tüm haber spikerlerinin de olması gerektiği gibi, ece hanım'ın da sunumlarında daha ciddi olması gerektiğini düşünenlerdenim.
  • bu mu ayar?
    ucuz bir yaklaşım bence.
    hiçbir analiz yok argüman yok fikir yok.
    kim kardashian en azından fikirini yazıyor.
    bu arkadaş ise hiçbir fikri olmadan ayar verdiğini zannediyor.
    popülist bir tavır, boş bir söylem.
  • yandaş medya sunucusu. aynı zamanda da vatanseverdir! bu vatansever sunucunun kaz dağlarının satılıp delik deşik edilmesi, ekonominin geldiği nokta ya da eğitim sistemi hakkındaki eleştirilerini de dinlemek isterim.
  • halkımızın avam duygusallığını mayalamada üstüne yok. şimdi "kim kardashian'ın soydaşlarını hopladmışdır :)))))))" yazılmadan söyleyim kardashian - jenner klanından dayattıkları, ete bağlı seksapeli göze sokan ucuz görünüm, sokakta gördüğüm 3 genç kızdan 5'inin kylie jenner'a benzemesi ve kurgu özel yaşamları dolayısıyla iğreniyorum. ama ana habere çıkıp gıcık olduğum bir kadın hakkında "ne diyosun sen koca götlü senin ağğğğzını yırtarım" diye çığırmak, diriliş ertuğrul izleyip bastondan kılıç, alüminyum tepsiden kalkan yapıp koltuk konçunda ata binenlerle aynı seviyeye inmek değil de ne? şimdi kardaşyan senden haberdar olup, seni ciddiye alıp "kes lan sütlaç memeli karı" dese ne yapacaksın. pfff avamlık beni çok geriyor.
  • ana haberden düşünce var olabilmek için bilerek saçmaladığını düşündüğüm kişi. kimse bu kadar seri saçmalayamaz çünkü.

üniversitede bir kız vardı, gelişim psikolojisi dersinde durup durup tuhaf, uydurma olduğu belli olan şeyler söylerdi. “hocam freud’a göre hatalı olduğunu anlamak ve özür dilemek sadece beynini kullanabilenlen insanlara özgüymüş. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?” veya “hocam jung’a göre yatak odası takımını kız tarafı almalıymış.” tarzı freud’umun, jung’umun asla söylemeyeceği şeylerle ruhumuzu kemirip beynimizi yerdi.

bir gün hoca dayanamayıp “yahu nerden buluyorsun bunları?” diye sorunca kız inanılmaz bir özgüvenle “valla hepsi bilimsel hocam, facebookta einstein, freud fotoğraflarının altında yazıyor.” demişti.

ece’yi izlerken aklıma geldi.

nedense…
  • geri zekalıların gazını alan abla.

milliyetçilik desen var, cinsiyetçilik desen var. eli sikinde gezip duvarlara hynh yazan ekşici daha ne ister ki?
  • iyi de kim’ in bundan haberi var mı?

kim’ in şu an götünde pireler uçuşuyor, kendi çalmış kendi oynamış.

git ingilizce twit at kim’i de etiketle o da duysun madem.
  • yeni programına çektiği tanıtımda kız çocuğu arkadan "anne" diye çığlık atarken kendisi pozlara giriyor.
    şovmen. başka bir şey değil.
  • her olaydan sonra kanaat önderi gibi yorum yapması bunaltan spiker. bir iki kere yaptı, artık yeter yahu.

"evet sayın seyirciler, ya da saymayın isterseniz. zaten bu ülkede kim sayabiliyor ki? para sayamayana para, üç tane araba markası sayamayana araba emanet ediyoruz. ediyoruz ama, işte, burası çok trajik..."
  • geçenlerde cnn türk seyrediyoruz:

annem: tanıdın mı bu kızı?

ben: yoo. tanımam mı lazım?

annem: iyi bak bakalım.

ben: bakıyorum. konsantre oluyorum... ve hala tanımıyorum.

annem: ece yahu. üst katta oturuyorlardı ya hani. dinç bey'in kızı.

ben: eneeeeeeeee. sipikeryus olmuuuş... (sonra ani bir tereddüt) ama dur bi dakka ya? bu kız ece mi şimdi? emin misin? başka biri olmuş bu yahu.

zamanında bütün mahalle bu kıza aşıktı. balkona bir çıktı mı maçlar falan dururdu. ben de sinir olurdum rahat rahat top oynayamadığım için. hatta sırf o yüzden benim favorim başka bir kızdı. şimdi bakıyorum da, çocukluğumda futbol zevkimin içine eden ece, önce spor muhabiri olmuş sonra spiker. öbür kızı da geçen gün gördüm. göt göbek almış başını gidiyor. öngörüsünden dolayı bütün mahalle gençlerini buradan tebrik etmek istiyorum. tevekkeli değil, güzellik yarışmalarında da benim favorilerimden cacık olmuyor.
hesabın var mı? giriş yap