şükela:  tümü | bugün
844 entry daha
  • nasıl bir üsluptur bu! senin galatasaray - fenerbahçe maçına giden amigo gibi konuşma hakkın yok. alelade bir erkek sunucu yine alelade bir türkiye cumhuriyeti vatandaşı kadın bir ünlü için buna benzer üslup kullansa feminist dernekler melih şendil'e yaptıkları gibi bunu da işinden ederlerdi. kendisi kadın olduğu için mi yoksa kardashian ermeni olduğu için mi bilinmez fakat kimsede ses çıkmıyor.

kardashian elbette ermenistan'ı destekleyecek. reality show yıldızı bir ermeni'den siz ne bekliyorsunuz? eline türkiye bayrağı alıp bozkurt uluması? ermenistan'a destek veriyorsa veriyor. bu bana neden batsın? en çok gider diğer devletlerin tavrına bakarım. bir ermeni'nin ermenistan'ı desteklemesi kadar normal bir şey yok. kaba eti üzerinden laf atmaya çalışan ece üner'in ismi elis ucuzyan falan olsa emin olun ki reality show yıldızımızın ne kadar aydın ve duyarlı birisi olduğundan bahsedecekti.

bir kadının bedeni üzerinden aşağılayan başka bir kadındır kendisi.

edit: buradan ermenistan'ı desteklediğini nasıl çıkardınız yav? karabağ hususunda bütün dünya zaten ermenistan'ı işgalci devlet olarak görüyor ki herhangi bir anlaşma olmadan ermenistan burada asla meşru bir güç olmayacaktır. azerbaycan ve ermenistan arasında bir sulh anlaşması imzalanmasını temenni ediyorum.
  • bugün sunduğu haber beni oturduğum yerden rahatsız etmiştir. gerçi ben canlı canlı izlemedim, sosyal medya sağ olsun. bir kere bir sunucu olarak kendince laf sokması ve kişinin ‘götünü’ tasvir etmesi bence sunuculuk ahlakı dışında bir olay, he her şey çok mu ahlaki değerlere uyuyor, hayır. sadece belirtmek istedim.

ulan yaaa... kim kardashiana kaynak götün demek dedin demek... ulan ne kadar alınmıştır o kadın şimdi... bir daha asla türkiyeyi kötüleyen şeyler paylaşmaz reis, rahat ol sen. bu kadar gündeme oturacak laflarınızı lütfen ülke gündeminde önemli şeylere saklayın ece hanım, eminim herkes için daha iyi olur. sahte cesaretinize kimsenin ihtiyacı yok. milletin götüne laf atacağınıza eğitim alamayan binlerce çocuktan bahsetseniz keşke bir kere de olsa.

bu hareketi iyi/havalı bulan david beckhamın ‘turkey’ yazan hindili fotoğrafına türk bayrağı atan tayfadan başka kimseler değildir.
  • yandaş medya sunucusu. aynı zamanda da vatanseverdir! bu vatansever sunucunun kaz dağlarının satılıp delik deşik edilmesi, ekonominin geldiği nokta ya da eğitim sistemi hakkındaki eleştirilerini de dinlemek isterim.
  • kendisini yasak elma dizisindeki ender'e benzettim. o nasıl naifçe laf giydirmekti öyle.
  • şimdi bazı entrylerde şöyle cesur böle cesur gibi yorumlar görüyorum ama bir söylemin cesaret gerektirmesi için söyleyenin kimsenin söyleyemediğini söylemesi ve bunun riskini göze alarak bu söylemi gerçekleitirmesi gerekir. bu öyle bir şey değil ülkenin egemen kesimi de dahil olmak üzere bizlerin zaten üzerinde mutabık oldugu bir konuda farklı bir dil kullanarak dikkat çekici bir yorumda bulunmuş. örneğin burada bir kısmınızın hapse girme korkusuyla özgürce konuşamadığı yazamadığı ama herkesin muzdarip olduğu bir konuyu çıkıp söylese ve konuşsa o zaman onun adı cesaret olur.

başka bir konuya gelince bilinci yerinde olan erkekler olarak biz her ne konuda olursa olsun cinsiyetçi söylemlerin her zaman karşısında durduk ama kadınlara en büyük zararı yine hemcinsleri veriyor maalesef. gündemi bilen tanıyan ve kadına karşı şiddete dur demek isteyen erkekler olarak biz bir kadını eleştirirken asla cinsiyetçi yaklaşımlar sergilemeyiz çünkü kadına şiddetin hat safhada olduğu kadının ötekileştirilmeye çalışıldığı bir ortamda söylemlerimize dikkat ederiz, ama bir gün kadına şiddete karşıyız kadın erkek eşitliğini savunalım diyen bir kadının ertesi gün hemcinsini böyle cinsiyetçi bir yaklaşımla eleştirmesi hoş olmuyor. ülkedeki bir türlü bitmek bilmeyen sorunlar silsilesi de bu samimiyetsizlikten kaynaklanıyor.
  • bir süredir hoşlanmadığım kadın.

eskiden severdim. böyle de değildi. şahsen de tanıyorum. sanki birileri böyle böyle ol, demiş gibi. senaryoyu yazmışlar o da oynuyor sanki.

son konusuna gelecek olursak,

savaşın her türlüsü benim canımı sıkar.

gerek karşı taraf gerek bizim taraf artık savaş çığırtkanlığı yapmasın.

kim başlatmış
    kimden kaç can gitmiş
    kim haklı kim haksız

geçin bu işleri

artık bir üst jenerasyona aktarmayın şu saçma, geri kalmış savaş sevdasını.

ece de ateşe odun atıyor.
    ki bu isimlerin 'savaş bitsin' demesi lazım.

ve şöyle de bir durum var

'kadına şiddete hayır' nidaları atan her kim varsa, bir gün gelir yapar bunu.

yapıyor da!

ne sikim bir varlık olduk insanlık olarak.

bu kadın değil mi 'kadına şiddete hayır' diyen?

gelip o kadına, görüntüsü ve yaptığı iş ile ilgili aşağılayarak kendince, haklı ve görgülü olmak...

bu da şiddetin başka bir yüzü değil mi?

iki yüzlüce işte her şey.

ermeniler türkleri katletmiş
    türkler ermenileri
    yunanlar taciz ediyormuş
    türkler yunanlara saldırmış

geçiniz abiciğim

biri de çıksın desin

yeter!
    yeter artık bu kavga
    barışalım
    anlaşalım
    el sıkışalım
    kardeş olmayalım da dost olalım

ama yok!
    herkes, her taraf, tüm insanlar

ne affetmeyi öğrenebildik
    ne özrü
    ne unutmayı

ece de ne iyi yapmış
    afferinmiş
    kadının dibiymiş.

kadının dibi benim.
    benim gibi düşünen kadınlar.

kimse kusura bakmasın
    şu savaşları durdurup, kavgayı, küslüğü engelleyecek her ne varsa, kim adım atarsa, kim böyle güzel bir dünya için elini taşın altına koyarsa o dur güçlü olan, haklı olan, mert olan.

geri kalan çöp.
    geri kalan cehennemlik.
    geri kalan israf.
    geri kalan canavar cahil.

ece de onlardan biridir işte gözümde bundan böyle.

kusura bakma bebişim,
    savaş yok.
    dostluk baki.
  • geri zekalıların gazını alan abla.

milliyetçilik desen var, cinsiyetçilik desen var. eli sikinde gezip duvarlara hynh yazan ekşici daha ne ister ki?
  • -illa şartsa- kim kardashian’a çok daha seviyeli, biçimde yanıt verecekken, cinsiyetçi, sığ ifadeler kullanmak... üstelik bunu bir kadın olarak, başka bir kadına yapmak...
    bir insanın götü, çükü, ağzı gözü seni ne ilgilendirir! zorbalığın gereği nedir!
    en iyimser tahlille cahildir.
    beri yandan ermenistan-azerbaycan arasındaki siyasi meseleler, kim’in fikrine veya -senin kafana taktığın- kim’in götüne indirgenmeyecek kadar ciddi bir meseledir. her türlü siyasi tarihsel bağlamını irdeledin de geriye bir magazin figürüne had bildirmek mi kaldı, yoksa siyasi bağlamlara inmeye götün yemedi de kim’in götünden alkış devşirmen mi gerekti!
  • twitter'a yazacağı şeyleri -kanal patronlarından veya yayın yönetmenlerinden izin çıktığı takdirde- haber aralarında söyleyerek goygoy yapmaktadır. kadının tek olayı malesef budur.
  • atarla gundeme gelmeye calisan baska bir tv unlusu. beylik laflarla populer olmak derdindeydi, seviyesi bugunku soyledikleriyle iyice belli oldu. feminizm, kadin haklari diye bagirip dururken bahsettigi seylerin kapsamini bile bilmeden, gundem olmak icin ugrasiyormus meger.
367 entry daha