şükela:  tümü | bugün
  • new york'ta çok meşhur olan vanilla bakery'i türkiye'ye getirmiş sağolsun. ama sonra ayrılmış sanıyorum oradan herneyse. pasta aşkını bu dükkanla pekiştirmiş falan filan. ondan önce msa'da bayağı bi eğitimi olmuş, stajlar takip etmiş devamında kendisini,

lakin,

kendisini türkmax gurme kanalındaki programıyla tanıdım. bu kadar mı kötü bir sunum, bu kadar mı kötü bir program sunma tekniği, bu kadar mı kaba davranışlar. pasta, kek, kurabiye onlar da sunumu, tarifi, başarısı nasıl bilemem ama bu kadın program yapmasın mümkünse. nerede benim refika birgül'üm diye diye izledim programı.
    lütfen herkes yemek programı yapmasın ya yalvarıyorum.
    olmamış. canım kızım o kadar eğitim almışsın ama olmamış, eline yakışmıyor maalesef. en azından benim kişisel görüşürüm ve puanım, benden sıfır puan. daha çok pişmesi lazım. mutfak ruhu sadece evinde kalmalı diye düşünüyorum.
  • sanki zorla program yaptırıyorlar. bu kadar keyif almadan yemek yapan bir insan neden televizyonda yemek programı yapar ki?
  • şımararak tarif veren aşçı veya yamağı. çok snobsan pişirme arkadaşım.

edit: tamam kabul, hadi kendi meşrebince bir tarzı var diyelim, reçeteler ve ürünlere korkusuz yaklaşması nişantaşı kızı havasını da az buçuk dağıtıyor ancaaak, yahu elinde yüzüklerle tavuk didiklemek nedir arkadaş ?

bu arada tarihe not düşmek için yazmak istedim kendisinin pancake yemek için amerikaya giden arkadaşları vardır. söylesin, yapmasınlar.
  • programı, tarifleri, anlatımı ve verdiği gerçek ipuçlarıyla memleket sınırlarında düzgün yemek programı yapılabileceğini gösteren genç ve becerikli insan. tariflerinden brownie ve ricottalı somonlu pappardeleyi denedim, parmaklarımızı yedik. anlatımı sıcak ve samimi, devamlı şebeklik yapmaması bulunmaz nimet. tarzı da hiç kimseye benzemiyor olabildiğince özgün. zamanla değeri tam olarak anlaşılacaktır diye düşünüyorum.
  • zamane türk kızı gibi konuşan aşçımsı. ben öyle konuşuyor olsam aşçılıktan önce diksiyon dersi alırım.
  • bence çok sempatik biri. bebekler için güzel çorba ve sebze yemekleri tarif ediyor. sadece bu sebepten dolayı izlenebilir. yaptığı yemeklerin bazılarını denedim gayet güzel sonuçlandı.
    ayrıca yemek yaparken gayet eğlenir gibi bir hali var.
  • zamanla konuşmasına alışılabilen kişi.

gün geçtikçe durum normalleşiyo sanki. hem yemek programı yapan çoğu insan gibi abuk subuk benzetmeler yapmıyo yemekler hakkında. 'ay çok yakışıklı bi kek bilmem nesi yapıcam şimdi!' demiyo en azından. erik için 'parfümü kalıcak' dedi bugün gerçi ama olsun, kabul edilebilir düzeyde.

ayrıca kızcağız tertemiz çalışıyo, hakkını yememek lazım.
  • (bkz: homojen)

şu kelime olmasaydı ne yapacaktı diye çok merak ettiğim televizyon sunucusu..

ayrıca yaptığı küçük keklerde gıda boyası kullanımını da kınıyorum..
    tarifi herkes verir, mühim olan zararlı malzemeleri kullanmadan yapılabilecek alternatifleri sunabilmek..
  • aslında basit modern tariflerini beğeniyorum. ama kendisine boş zamanı varsa diksiyon dersi almasını tavsiye ederim.

konuşması ve vurgularına sinmiş tikky tarzı dolayısıyla hanidir unuttuğum bilkent günlerim geliyor aklıma.
  • tariflerini begendigim kadin.
    enteresan fikirler veriyor. gayet guzel.