• calismalarinda derinlik kaybi yasayan kimsedir. aslinda suriye ve afganistan gibi ulkelerle olan bagi kendini bir adim one cikarabilir. bilmiyorum hic denedi mi?
  • biraz illuminatiden yürümüş gibi sanki ama... tçık... yemez...
  • uzun zamandan beri bu kadar yarrak kafalı ve amcık ağızlı sözlük yazarını aynı başlık altında buluşturabilmeyi becermiş olması ile kendisini ayrıca takdir ettim açıkçası.

mala davara faydası olmayan yüzlerce denyonun başlığının açıldığı bir mecrada, bir illüstratör olarak başlığının açılmasının tam olarak ne gibi bir sakıncası olabilir pek anlayamadım.

kendisi ya da bir başkası basquiat olduğunu da iddia etmiyor gördüğüm kadarıyla ama bu liseli agresifliği ile hunharca döşenen entrylerin 31 sonrası hayatın anlamsızlığı olma ihtimali epey yüksek gibi geliyor bana.

ha reklam bile olsa işi gücü olan normal biri '' amaan, kankaya yazılan enyry başlığı'' diyip yan sekmeye geçer ya da başka bir başlığa dalar anasını sikmişçesine hınca hınç dolu entryler yazmak yerine ama insanların sanırım baya vakti var.

cidden enteresan.

ben bu malları instagram'da ağırlıklı olarak satın aldığı sanat eserlerini paylaşan cem yılmaz postlarına yorum yapan kekomançilere benzetiyorum.

biri ''eheuheuh cem abi, benim ilkokula giden yeğen var. 250 lira ver, o daha iyisini çizer.'' yazar.

diğeri '' bu paraları çöpe atıyosun cemmm'' falan der.

böyle de sığır bir kitle ama mecra fark etmeden her yerde yarrak gibi bitiveriyorlar.

şu siktiğimi mecrasındaki olumlu ya da olumsuz hiçbir yorumun neden dikkate alınmaması gerektiğine dair yakın zamanlarda açılmış en öne çıkan başlık olabilir.

ekşi sözlük son 5 seneden beri hunharca kekomançilik üreten galaktik bir vending machine'den fazlası değil.

bu başlık da ispatı.
  • arkadaşlarının şaka yaptığına inanmak istediğim entrylere sahip olan başlık. inanılır gibi değil. dijital sanatçıyla mukayese eden insan var burada ya. herkes beğenmek zorunda değil elbette ama bu nedir? böyle sözlerin bir sanatçıya ya da bu tarz eserlere ilgi duyan birilerine ait olmasına imkan veremiyorum. tabii bir yandan da bu tarz sözleri çok önemseyeceğini de düşünmüyorum.*

bir mimar olarak nazarımda hoş çalışmaları bulunan isim. her ne meslek grubundan olursa olsun insanların kendini geliştirmeye ve çalışmaya devam etmesi gerekiyor. umarım ilerleyen zamanlarda kendisini daha başarılı bir şekilde görebiliriz.
  • tanım: bir ressam.

yorum: açıkcası ben sanatçı değilim, resimden anlamam. bu nedenle genç bir kadının emek verip yaptığı işlere "yeteneksiz" diyerek kestirip atamam.

ben para verip alır mıyım? hayır.

başkası verip alabilir mi? belki.

zaten ülkede kısıtlı olan ressamlık mesleğini kabul ettiği ve resim dalından mezun olan insanların mecburen grafik tasarım gibi işlere yöneldiği günümüzde bir insanın "ben ressamım" diyebilmesi de çok önemlidir. keşke bu gibi kendine güvenli, ne istediğini bilen gençlerimiz çoğalsa da piyasanın hayatları değil, insanların piyasayı yönlendirdiği bir düzende yaşamak mümkün olsa.

yolu açık olsun.
  • yazarlar biraz daha üzerine giderse survivor 2018 kadrosuna dahil olabilecek ressam kişisi.
  • sadece senin icin yaziyorum ecemnaz. umarim eksisozluk'teki sivilceli asosyal ergenlerin, mahlas arkasina saklanip, hasetliklerinden ve bastirilmis kabul edilememe duygularini agresyonla ortaya cikarttiklarindan sana bu yorumlari yaptiklarinin farkinda olacak kadar kendini ve dunyayi taniyorsundur. sadece gul gec, ne olur. bu siteye toplulugun icinde kaybolacagini bildigi icin; salt bok atmaya gelen insanlarin senin sanatinla ilgili yorum yapamayacaklarini bil. hedef kitlen de bu insanlar degil zaten. lutfen ama lutfen umursama, sadece devam et hissetmeye ve hissettirmeye.
hesabın var mı? giriş yap