şükela:  tümü | bugün
  • suskunlar dizisinde murat yıldırım'ın canlandırdığı karakter.mesleği avukatlıktır ve işinde çok iyidir.grubun en zekisidir.planları programları o yapar.zeki,çevik ve ahlaklıdır.
  • "ben bi tane avukatım" repliği akıllara ziyandır.
  • sürekli "aynen" diyor kendisi.
    devamlı da rüyamda görüyorum. dün rüyamda tekne kullanıyordu. 12. bölümde gönlümü 2345235345. kez fethetti. cınım binim.
  • şık giyinen bir karakter.
  • ölümünün birinci yilinda saygiyla andigim avukat. saka bir yana, murat yildirim'in oyunculukta zirveye ulastigi karakterdi. ecevit oran rolu cidden cok yakismisti kendisine.
  • murat yıldırım'a bir daha kendini bu kadar aşacağı bir rol gelir mi bilmem. nitekim ülkenin gidişatından mütevellit projelerin hepsi klişe ve vıcık vıcık aşk "hikayelerine" döndü. gerçekten de oynadığı altı en dolu karaker ecevit'ti. daha önce de görülmemiş, beklenmeyen bir karizmaya sahipti. ufak ve seri mimikleri, alaycı fakat bir o kadar da kırık bakışlarıyla insanı kendine bağlıyordu. hep gururluydu, jilet gibiydi ama bir o kadar da naifti. kibirli rol kesmeleri ve uzun saçlarının çerçevelediği keskin yüz hatlarıyla konuşması asla aklımdan çıkmayacak.
  • murat yıldırım'ın zirvesidir... son derece karizmatik, kurnaz ve soğukkanlı bir karakterdir. saul goodman' ın ardından avukatlık hususunda en sevdiğim isimdir.

better call ecevit
    (bkz: şerif)
    (bkz: aynen)