• 15 yılda memleketin zihnen geçirdiği dönüşümün özeti olan açıklama.

acayip bir kitle yaratılmış. gerçekten inanılmaz.
  • ecevit’e o zaman yazar kasa atmak serbesti bugün erdoğan’a twit atmak bile yasak.

cebine de 3-5 lira konduktan sonra adam ne diyeydi
  • o yazar kasa zamanında götüne sokulmadığı için şimdi böyle dangalakça konuşabiliyor.

(bkz: deveye diken insana siken yaranır)
  • valla vermiş. ahmet çakmak isimli vatandaş:

"o gün ben yazar kasa atmakta yüzde yüz haklıydım. ama bugün yazar kasa atılacak bir durum yok. bu ülkeye operasyon çekilmeye çalışılıyor.

kaynak

edit: kendisi,

akp'li ankara büyükşehir belediyesi’nde önce işçi olarak göreve başlamış arrdından hizmetli kadrosuna, onun ardından memur kadrosuna, onun ardından şef kadrosuna yerleştirilmiş. `@deitel deitel`'tge teşekkürler.
  • https://www.sozcu.com.tr/…t-kasa-atan-adam-1695783/

a.q dansöz kılıklı döneği, geçen sene de bambaşka konuşmuş... dikkate almaya değmez...
  • hadi medya her otu boku haber yapmaya bayılıyor, sonuçta bu işten para kazanıyor. bari siz böyle soytarılar hakkında başlık açmayın, yoksa popi oldukça daha da çoğalıyorlar. maazallah yarın öbür gün ekonomi danışmanı falan yaparlar bunu da.
  • son cümlesine bir bakalım,

çakmak, "bu sene abd'nin sonunun geldiği sene olacak. çünkü bu sene dolar dünyada batacak, bitecek. şu anda dolarını bozdurmayanlar çok kötü hüsrana uğrayacaklar" dedi

seni kaale alanın ben...
    bilirkişi sanki hıyar.
  • sözlük yazarlarına göre erkek olduğu için ekonomiden anlamaktadır. *
  • "o gün ben yazar kasa atmakta yüzde yüz haklıydım. ama bugün yazar kasa atılacak bir durum yok. bu ülkeye operasyon çekilmeye çalışılıyor."
    sen de haklısın yiğidim, karşında ecevit gibi duyarlı, mütevazi bir adam yok.
    götün yiyorsa atsana o yazar kasayı yine
    götüne soksunlar attığın yerde
  • bu adamın belediyedeki işinden atılması için aybaşında 10 liradan dolar almaya razıyım.
hesabın var mı? giriş yap