şükela:  tümü | bugün soru sor
 • mütevazı yaşantısıyla tanınan ecevit'e dedesi hacı emin paşa’dan kalan; hz. muhammed, hz. ömer ve hz. ebubekir’in kabirlerinin de içinde bulunduğu, mescidi nebevi olarak adlandırılan bölgede 99 dönümlük arazinin karşılığı olan mirastır..
  araziyi, maddiyat müptelası din simsarları tarafından dinsizlikle suçlanan chp'nin karaoğlan'ı (siyaseti bıraktıktan sonra) türk hacıların faydalanması için bağışlamış..
  şimdi takkeyi önünüze alın düşünün "bir lokma, bir hırka" felsefesini yaşayan kimler? lüks manyağı paraya doymayan ama allah kuran lafını ağzında düşürmeyenler mi yoksa dini siyasi rant için kullanmayıp şova girmeyen ama paylaşım ve mütevazılığı tam anlamıyla yaşam tarzı haline getirmiş erdal inönü veya ecevit gibi tipler mi?
  ilgili haber için tıklayınız..
 • bülent ecevit'in anne tarafından dedesi hacı emin paşa’nın medine'deki varlıklarından annesi nazlı ecevit'e kalan ve onun ölümüyle de kendisine intikal eden mirastır. peki ecevit bu 2 milyar dolarlık mirası (bugünkü parayla 6 milyar tl, eski parayla 6 katrilyon tl) ne yapmıştır? şunu yapmıştır;
  dinsiz denilen bu adam, dindar türk hacıları'nın hac vazifelerinde yararlanmaları için kendisine intikal eden bu astronomik mirası devlete bağışlamış ve cumhurbaşkanlığı ile diyanet işleri başkanlığı'dan bu paranın hacılara ulaşması için yardım talebinde bulunmuş. kendisi ise bu mirası bağışladıktan bir yıl sonra vefat etmiştir.

  ecevit'e dinsiz diyen din tüccarı siyasetçiler çocuklarına miras bırakmak için birbirleriyle yarışırcasına memleketi talan ederken rahmetli ecevit bir çarıklı ayakkabı ile terki diyar eyledi. onun mekanı cennet olsun inşallah da dinle siyaset yapanların yatacak yeri yok mzallah.
  "ama onun zamanında kriz vardı, bankalar batmıştı, fakirlik diz boyuydu" vs diyecekler şimdiden siktirsin gitsin. zenginlik uğruna namussuzca yaşayacağına, var fakir ol namusluca yaşa. parayla pulla ölçülmeyen değerler vardır, insan bu değerlerle yaşar. çünkü gerçek değer, asaf'ın da dediği gibi gelmesi boşluk dolduran değil, gitmesi boşluk yaratandır.
 • ayakkabi kutusundaki paralar bunlardan miydi acaba? ya biriniz hortlayin sunlarin kabusu olun akillarini alin allasen
 • iktidardan bahçeli denen canlının komplosuyla düşürüldüğünde, dolar tl'nin 1.3 küsür olduğu unutulmaması gereken başbakanın mirası.

  yani ekonomi de şimdikinden çok daha iyiydi.

  not : döviz kuru sadece bir örnek, yüzlerce örnek var devesevici kardeş.
 • akplilerin büyük bir hevesle koşarak gelip büyük bir hayal kırıklığı ile koşarak kaçtıkları başlıklardan biridir.
 • yaman fakeciymişsin delikanlı. adamın dibidir karaoğlan. boşuna sol oyları türk siyasi tarihinin zirvesine çıkarmadı.
 • boşa karaoğlan denilmemiş ya.
  türk siyasetinin gördüğü en namuslu insandır.
  mirası mirasımızdır. milyar dolarlar değil. onur, gurur ve temiz bir geçmiş.
 • (bkz: erdem)
 • en büyük mirası ortadoğuda sol görüşün iktidara geçebileceğini göstermiş olmasıdır. allah rahmet eylesin karaoğlan.

  not: muhafazakar