şükela:  tümü | bugün
  • ingilterede oldukca populer bir ucuz sarap markasidir. bununla atbasi giden bir de blossom hill diye bir marka vardir.
  • ilk kez dün içtiğim california menşeli roze şarap. meyve aromalı, içimi kolay, yemeklerle de yağ gibi gidiyor çerezlerle de. blush yerine bu alınacak artık belli. fiyatı 37 liraydı, kesin artar. alemin ucuz şarabına verdiğimiz paraya bak anasını satayım.
  • zenka sağolsun deneme fırsatı bulduğum muhteşem ingiliz şarabı. italyan, fransız, porto, şili şarabı olur lan ingiliz şarap mı yaparmış bu neymiş deneyelim dedik bağımlısı olduk. alemin en güzel rozesidir.

edit: menü de ingiliz şarabı olarak geçiyor lakin california menşeiliymiş, olsun yine de güzel.
  • rakida kara efe neyse, kirmizi sarapta da echo falls merlot odur. icimi inanilmaz kolay, yag gibi akiyor bogazinizdan. hele bir de yarim nefes alarak iciyorsaniz sarabi; agiz ve burnunuza gelen aromalarla, mutluluktan halay cekebilirsiniz.
  • zinfandel üzümünden yapılmış rose şarabı aroması ve kokusuyla hafiften karadut şarabını andırsada onun kadar boğazda kalıcı etkisi yok. alkolü bir süre sonra etki etsede içerken boğazdan meyve suyu gibi rahatça geçiyor. asit ve dolgunluk zayıf. ancak soğuk soğuk rahat içimiyle beraber farklı zamanlarda tercih edilebilecek alt - orta sınıf arası bir şarap
  • zinfandel üzümünden üretilen beringer rose kadar olmasa da ona yakın lezzeti alabileceğiniz, dry rose lere göre içimi hayli kolay, meyve aromasıyla baş döndüren 30 tl civarında makul bir fiyata sahip rose şaraptır.
  • yaz ortasından beri migros ve macro center'larda abartısız hergün fiyatı ve etiketi değişen güzel şarap. 29 lira ile 45 lira arası hergün hareket görmekte. 29'dan bulunca bugün benim yaptığım gibi rafı boşaltmak mantıklı oluyor tabi. 6 tane vardı kapattım...
  • içki içtiğini hissettirmeyen şarap bu.
  • sayesinde beyaz şarapla tanıştım. bir daha da başka renk içmem.
    chardonnay'ı bambaşkaymış.
  • yazın lıkır lıkır giden rose şarap. ilk kez bugün tattım, beklediğimden daha güzel ve hafif çıktı.