• güle güle okunası bir kitap. (bkz: şeref düzyatanlar)
  • ünlü arkeolog, sanatçı, doğa bilimci, ilişki koçu şeref düzyatanlar' ın kısa süre içinde ikinci baskıya giren adeta yok satan kitabının adı. kitap okumayı seven herkesin kütüphanesinin en müstesna yerinde yer alması gereken bir başyapıt.
  • okurken çok güldüm. dört saatte bitti, çok akıcı. edebi değerlendirmesini yapamam ama keyifli vakit geçirmek isteyenler için öneririm. tebrikler hemşehrim.
  • kesinlikle akıcı bir dille yazılmamış, edebi anlamda değer taşımadığını düşündüğüm kitap.
    twitter fenomeni yazmışsa kötü bu diye bir önyargı ile okumuş değilim fakat o kadar çok tekrarlanan karakter diyalogları var ki okurken olayın ilerlememesi can sıkıcı. aynı diyalog 3 farklı karakter arasında defalarca kez tekrarlanıyor, odadakine anlattım, mutfaktan diğeri geldi ona anlattım, sonra ortam değişti yeni gelen kişiye anlattım hooopp zil çaldı biri geldi ona anlattım.... bu şekilde ilerlemeyen bir olayın etrafında karakter analizi ve ortam betimlemesi olmadan, iddia edildiği gibi kahkahalara da yol açmayan (zira mizahi söz sanatlarından da yoksun) boş bir metin yazılmış. hikaye ya da roman demeye dilim varmadı kurgulanmış bir gerçeklikten bahsedilecek kadar üzerinde düşünülmeden özensizce yazılmış çünkü.
hesabın var mı? giriş yap