şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 4 silindirli 2.0 litre 230 hp 240 lb-ft torklu modeli ford tarafindan duyuruldu. ayrica 1.6 versiyonu icin (bkz: lincoln concept c)
 • yeni nesil ecoboost motorlar yüksek verimlilikte, düşük co2 salımına sahiptir. doğrudan yakıt püskürtmesi (bosch), turboşarj ve çift bağımsız değişken valf zamanlamasına sahiptir. aynı güçteki motorlardan 20% ye varan düşük emisyon ve düşük yakıt tüketimi vardır.
 • borg warner'in son nesil turbolarının kullanıldığı motor ailesi.
 • 2012 focus'ta 1.0 litrelik aşırı turbo beslemeli versiyonu kullanılacak olan motor .
 • 1 litreden 125 beygir güç çıkarabilen ford firmasının ürettiği bir tür içten yanmalı motor. ortalama yakıt tüketimi 5,0 litre olarak belirtiliyor. sunduğu beygirlere oranla 5 litrelik ortalama yakıt değeri iyi bir değer. bir müşteri olarak aklıma takılan tek soru "bu motorun dayanıklılığı ne alemdedir?" sorusudur. eminim motorun mühendisleri bu faktörü hesap etmeden seri üretime geçmemişlerdir ama benimkisi de bir ön yargı işte. şimdiye kadar üretilen küçük hacimli, yüksek devir çevirip yüksek güç üreten motorlar sakin yapılı motorlara nazaran daha kısa ömürlü olmuştur. anlaşılan bu motorla bu sorun aşılmış gibi görünüyor.
 • http://www.ford.com.tr/…c-fiyatlari/p=1204974984502

  adresinde style paketi ile ford focus'lar da satışa çıkmış motor tipidir.

  http://www.ford.com.tr/…ler/focus/teknik-ozellikler adresinde de emisyonlar, yakıt tüketimi, performans linkine tıklayarak yakıt değerlerini öğrenebiliriz ve hala dizel motor tercih edilesidir diyebiliriz.
 • otokoç fiyat konusunda eşşeğin biryerlerine su kaçırmaz ise, 2013 yılında türkiye nin en çok satılacak ilk 2 arabası için..

  (bkz: ford fiesta 1.0 ecoboost)

  (bkz: ford focus 1.0 ecoboost)
 • dayanıklılığını,yakıt tüketimini bilemem de tsi,gdi,fsi,xyz gibi motorlar için lpg kitleri piyasada mevcutken ecoboost teknolojili motorlar için lpg kiti üretebilen bir babayiğit henüz ortaya çıkmamıştır.binlerce insan mutlu haberler beklemektedir.

  tanım:motor dünyasının atom karıncasıdır.
  not:1.3 lt'den 231 hp güç üreten rx-8 manyağına selam çakarım.
 • boyuna bakmadan gürül gürül ses çıkaran motor

  http://ismailterzi.com/…ocus-1-0-ecoboost-titanium/
 • yeni nesil benzinli direk enjeksiyonlu, turbo ile hava beslemeli (bkz: gdi) motorlar sinifinin en iddali motoru... uzun zamandir piyasada standartlari belirleyen motoru olmayan ford'dan etkileyici bir hamle(cok sukela bir motor)... bir dizel kadar az tuketimi yok ama dogal emisli benzinliler tarihe karisacak...
  ilk satin almada dizel kadar pahali olmayan, kullanmasini bilen icin 5litre ortalama tuketim ile ekonomik, ara sira 6000devirler gorup performans zevkinden mahrum kalmayacagin, yillik vergisi 500tl olan guzel bir alternatif...