şükela:  tümü | bugün
 • sümer çivi yazısı, osmanlıca mezar taşı okurcasına adeta dil bilim uzmanı kesilen, ilaç alırken illa ki zırt pırt krem vitamin bilimum eşantiyon ürün pazarlayan, yoldan geçerken bir basküle çıkmanın bile lafını eden (sanki eroin kokain satıyor da hassasiyeti bozulacak), "ilaçla 1 haftada ilaçsız 7 günde" esprisine; acemice yapılmış margarinli pilav yer gibi suratı bozulan aşırı yüksek voltajlı egolu eczacılar.

  doktorlardan çektiğimiz yetmezmiş gibi sağlığımıza sıhhatimize (tamam anlatım bozukluğu yapıyor olabilirim) ulaşmak için bir de siz başımızı ağrıtmayın kardeşim. yeter!

  eylemimize destek için, tüm vatandaşlarımızı; eczacılara hasta gibi müşteri gibi uğrayıp baskülden tartılıp teşekkür edip dışarı çıkmaya davet ediyorum.
  siz yokken biz vardık!
  çare nane limon, pekmezli süt ulan!

  sakinleşme editi: eczacılara zamanında peygamberlik gelmiş ama kabul etmemişler. eczacılar 3>
 • @cahilprof adlı yazar maalesef ki bana kızıp başlığı açmış, entrysini yazmıştır. mesleğin tamamını zan altında bırakan ifadeleri yersiz ve suçlayıcı olmuştur. tarihin en eski mesleklerinden biri olan eczacılığa ve meslek mensubu eczacılara açılan bu başlığı kınıyorum. kendisine "ilaçla 1 hafta ilaçsız 7 gün" esprisinin acemice olduğunu hatırlattığım için kin gütmüşe benziyor.
  sakinleştikten sonra entry i editleyeceğini düşünüyorum.
  iyi geceler sözlük ahalisi
 • rahatsız edici değil.

  hiç öyle bahsettiğin gibi bir eczacı görmedim. zaten sen de trollük yapıyorsun. şimdi düşündüm de eczacılar genelde düzgün insanlar bence. güzel güzel izah ediyorlar her şeyi.

  bütün eczacıları çok seviyorum. eczacılar kalp ben.
 • atanamamış doktor gibidir.
  ajaksls neyse tamam kızmayın kendileri çok iyi birer eş adayıdırlar, çöpsüz üzümlerdir.

  yine de 100 yıl evvel ortam daha güzelmiş kabul edelim. özel karışımlı ilaçlar yaparken bir anda “sabah tok-akşam aç içicen teyze” diyen prospektüs okuyucusuna dönüşmek bir mesleğin kaderi açısından dramatik olmalı.
 • hiç şahit olmadığım dolayısıyla varlığını sorguladığım ego.

  kaldı ki hiç eczacı görmemiş bile olabilirim. genelinde diplomayı asıp gidiyorlar arkadaşlar on numara işletiyor mekânı.gb
 • insanoğlu egolu yaratıktır, ne iş yaparsa yapsın kendisiyle övünecek bir şey illa ki bulur ama bir eczacının ego sahibi olması bunu "eczacı egosu" diyebileceğimiz bir kategoriye sokmaz bence.

  benim küçüklüğümde eczacılar doktor gibiydi. bir hastalık olduğunda doktordan önce eczacıya gidilirdi. 4 - 5 yaşlarımdayken düşüp alnımı yardığımda annemin beni alt kattaki eczaneye götürdüğünü, orada bana dikiş atıldığını hayal meyal da olsa hatırlarım hâlâ.

  ya da mesela iğne olmak için de hep eczaneye gidilirdi.

  artık öyle eczaneler ve öyle eczacılar kalmadı. eczaneler ilaç satan dükkana dönüştü.

  yani, zamanında belki eczacı egosu diye bir şey vardı ama günümüz için pek de geçerli olacak bir ifade sayılmaz.
 • başlıktaki güzel yorumlarından ötürü tüm yazarlara benden 1 kutu alka seltzer. neyseki @cahilprof un gazına gelmeden tespitlerini yapmışlar, elbette beş parmağın beşi bir değil ama egolu bir meslek grubu olduğumuzu düşünmüyorum. hele benim gibi memur eczacılarda egonun e si bile kalmadı. bu arada karıştırmalı ilaç sevenlere el yapımı nemlendiricileri eczanelerinizden ısrarla isteyiniz. hala çok güzel yapan eczacılarımız var ve okul hayatımız o karıştırmalı ilaçlarla geçiyor, onları bilmeden eczacı olunmuyor ama bazı eczacılar sanırım bunu zaman kaybı olarak görüp hazırlamıyor
  sevgilerle
 • hatta bırakın bütün eczacıları; egosu olan kağıt, diploma ayarlayıp eczane dükkanı falan açıyor!
  buna artık dur demeliyiz!!! 1111