• günü nedeniyle tıp bayramına bir özenmişlik var gibi gözükür. aslında eczacıların da sağlık konusunda hizmet vermesinden dolayı, onların da tıp bayramına dahil edilmesi daha mantıklı bence. sonuçta doktor bayramı değildir tıp bayramı. her mesleğin ayrı ayrı bayramını kutlarsak işin içinden çıkamayız (bkz: deliye her gün bayram).
 • uydurma bir gün değildir.teb merkez heyeti mekteb-i tıbbi şahane'nin resmi açılış günü olan 14 mayıs (ilk diplomalı eczacıların bu mektepte yetişmeleri nedeniyle) gününü ''türk eczacılık günü''olarak kabul etmiştir.
 • devlete ilaç satmaktan çekinen;
  sattıkları zaman parasını 6 (altı) aydan önce alamayacağını bilen;
  sattıkları ilacın parasını 2 ayda isteyen ecza depolarıyla çalışmak zorunda olan;
  kurumlara sattıkları 5 liralık ilac için 10 liralık kırtasiye, ulaşım bedeli ödeyen;
  ayakta kalmakta zorlanan, buna rağmen pes etmeyen, belki de çoktan pes etmiş;
  devleti kazıklamayan, dolandırmayan;
  buna karşı devletlerinin onları yok etmeye, amerikadaki gibi süpermarketlerde kasiyer yapmaya çalıştığı;
  hatta onu bile yapmak istemediği

  insanların günüdür.. (bkz: insan) (bkz: insaf)

  dipnot: eczacılar günün kutlu olsun anneciğim..
 • eczacıların muhtelif ilaç firmalarından ucuz, uyduruk tebrik kartları aldığı gün. bu sene de bi firmadan teşekkürname geldi. şaka yapmıyorum. iğrenç esprilere konu oldu bu teşekkürname (ibne kimyacı 3 vermiş, 4 verseydi alıyodum takdiri gibi). aminotriazoltiyon da üşenmedi, iki tane göz boşluğu oydu, bi de iki kenarından bi lastik geçirip kafasına taktı. bütün bayram gününü "mağdure bacı" rolünde doğaçlama skeçler yaparak geçirdi. hiç pişman değil. bunu anlatmış olması dahil.