şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eczanelerde hiç eczacı görmediğim için desteklediğim olay. her şeyi kalfa ve diğer çalışanlar yapıyor. ilacın nasıl kullanılacağını onlar anlatıyor. eczacının diploması dışında çalışma ortamına kattığı bir şey yok. bu nedenle bu fakültelerin sayısını azaltıp sadece araştırma ve geliştirme işleri için eczacılık mesleği okunsun. bir kaç fakülte ile iş çözülür.

  (bkz: diplomalı bakkal)
 • herkesin sağlık konusunda her şeyi bilmesi hatta birbirlerine ilaç ikram etmesinden dolayı katıldığım önerme.
 • eczacılar tabii ki lazım ilaç bilgisi açısından. ama denildiği gibi bu sistemde işi kalfalar yapıyor, eczacılara gereğinden fazla otorite verilmiş. bunun yerine diplomasız açma izni verilmeli, avmlere de açacaksın onlar eczacıları çalışan olarak alacak, ilaç alımı ve denetleme için. hem para basıyorlar hem bir iş yapmıyorlar hem vatandaş mağdur oluyor.
  bunların eczacıların tekelinden çıkması lazım benim fikrimce. zira hastayken gecenin bir yarısı zifiri karanlıkta dar sokaklarda eczane aramak pek güzel bir aktivite olmuyor.

  veya haftasonu bunlar sanki fırın işletir gibi dükkan kapatınca ne metronun ne otobüsün gittiği yerlere gitmeye çalışmak..
 • eczacı değilsin, eczacılık fakültesinde hoca değilsin, eczacılar seni gelip pıçaklamadı. eczacılık fakültesi gelip cebini karıştırıp paranı almadı.
  peki ey derviş aklına gele gele bu mu geldi de eczacılık kapatılsın dersin. kendine bunu mu dert eyledin.
 • zaten bu ülkenin sorunu bu herkes her şeyi biliyor. tebrik ederim kardeşim aynen bu bölümü komple kapatalım hatta ne gerek var ki. işini düzgün yapmayan insanlar var diye koca bir ihtisas alanına dil uzatmak komik. o zaman fulbolcu gol kaçırınca futbolu kaldıralım tedavülden. avukat davayı kaybedince hukuk yok olsun. hasta ölünce doktorluk ve tıp bitsin. her meslekte işini işi yapmayan gerekli özeni göstermeyen insanlar var. işini severek yapan gerekli önemi veren kişilere hakaret tarzında başlıklar açılması anlamlandırılamaz bir durum. ama dediğim gibi ülkenin sorunu bu ne yazık ki. senin eleştireceğin şey bir meslek değil bunu yapmaya aday kişilerin karakteri olmalıdır. insanımız nasıl daha disiplinli ve ahlaklı olur onu araştırman çok daha faydalı olacaktır.