şükela:  tümü | bugün
  • eczacılık eğitimi verilen fakülte.
  • cem yılmaz'a göre doktorların yazılarını okuyabilecek insan yetiştirmesi için kurulmuş fakülte..
  • ege üniversitesi kapsamındaki diğerlerine nazaran daha bi janjanlı olan öğrenciyi yerden yere vurup yaşama sevincini önce hüpletip sonra gümleten, hocalarıda da dahil betondan yapılmış nadide eğitim yuvası...
  • farmasötik kimya, farmasötik teknoloji, analitik kimya, farmakognozi, biyokimya, farmakoloji, toksikoloji gibi dersleriyle adami 4 yıl süründüren ve seneye öğretim yılı 5 seneye çıkacak olan fakülte...
  • avrupa standartlarına uyum cercevesinde ogrenim suresi 5 yıla cıkmıs fakultelerdir. 4 yıl normal derslere ilaveten 5. yıla alan seçimi ve seçimlik dersler konmustur. artık 5. yılda eczane eczaciligi , hastane eczaciligi ve endustri eczaciligi seceneklerinden birine yönelmesi gereken ve halihazırda ne yapacagını bilmeyip kafası allak bullak olan eczacilar yetişmesi pek muhtemel olmustur . (bkz: kendimden biliyorum)
  • (bkz: bitmeyen okul)
  • (bkz: yakındoğu) üniversitesinde de 3 yıldır öğrenci alımının başlatılmış olduğu, şu an okumakta olduğum, geçme notunun (bizde) 60 olduğu, alttan derslerim yüzünden 2. sınıfta bile birinci sınıf dersleri aldığım, hangi sınıfta okumakta olduğumu anlayamadığım bölümdür.
  • bok gibi kokar.
  • cumhuriyet üniversitesine de bir tane açılmış olan fakültedir.
  • yakın zamanda tıpkı hukuk fakültesi gibi cılkı cıkacak fakülte...

nedeni malum...