şükela:  tümü | bugün
 • adı türkiye olan arap islam cumhuriyeti'nde kendine ilerici addeden ana muhalefet partisi tarafından edilmiş olan sözdür.

  --- spoiler ---

  chp lideri kemal kılıçdaroğlu, siyasette kadınların yeterli ağırlıkta olmadığını söyleyerek, cinsiyet kotasının siyasi partiler kanunu'na girmesi gerektiğini kaydetti. kılıçdaroğlu belli meslek dallarında kadınların egemenliğinin olduğunu belirterek "örneğin eczacılık, öğretmenlik mesleği gibi kadının doğasına da uygun olan bu mesleklerde kadınlar oldukça ciddi bir güç aslında. üniversitedeki akademik dünyada kadınların sayısı, erkek hocalara göre çok daha fazla" diye konuştu.
  --- spoiler ---

  be güzel kardeşim, çöl bedevisi kardeşim benim... sana mı kaldı meslekleri cinsiyet doğasına göre ayırmak? burada doğa değil fıtrat desen bir akp'li den ne farkı kalır bu söylemin? sen misin aydın, devrimci, laik falan olan? deve sidiği içmeyi falan da önerecek misin ilerleyen günlerde, ne yapacaksın?
 • oradan bunu nasıl çıkarttın sen ya. vallahi tebrikler.

  tanım: bir siyasetçinin cinsiyetçilik içermeyen beyanı
  edit: arkadaşlar bu zorlama bir yorum. bir de kişi yaptığı işle bilinir. kılıçdaroğlu; kadını yoldaşı gibi gören bir siyasetçi. malzeme çıkarmaya çalışmak doğru değil.
 • nasıl cinsiyetçilik içermediği izaha muhtaç bir açıklamadır. adam meslek adı verip bunlar kadın doğasına uygundur diyor. sen bilir kişi misin, sen uzman mısın diye sormazlar mı lan adama?
 • elestirmek icin zorlanan yorum.

  adam siyasete daha cok girmeleri gerektigini soyluyor.

  kadin dogasina uygun islerde bariz bir ustunluk sagladigi halde diger mesleklerde geride kaldigini soyluyor.

  cinsiyetcilikle alakasi yok.
 • basbayağı cinsiyetçi bir yaklaşımdır.
  kadının doğası da kadının doğası. siyasette daha çok kadın var olsun derken bile düşülen hatalar işte. içselleştirilmemiş öğretiler ancak bu kadar oluyor.
  55 yaş üstü siyasetten çekilsin artık yalvarırım.
 • bal gibi cinsiyetçilik. değer vermek isterken bile bilinçaltı sapır sapır dökülüyor. sadece kendisiyle ilgisi yok bunun. ülke insan profili bu.
 • sjw tiplerin bugün de mağdur olduğu bir söz. yanlarında sesli osursan hem nemden hem sesten psikolojileri bozulacak tipler, içerisinde kadın geçen her cümleyi cinsiyetçi sanar elbet.
 • cinsiyetçilik.
 • cinsiyetçilik olduğunu anlamanız için daha ne olması gerekiyor?

  he siz de bu zihniyettesinizdir, kadının belirli mesleklerde çalışmasını istersiniz. çok yorulmasın, eve gelince evi de toparlasın, yemek de yapsın, varsa çocukla da ilgilensin diye. kafasındaki kadın profiline az biraz uyuyorsa tamam işte, bunu cinsiyetçilik olarak bile algılamazsınız.

  kendisi bir siyasetçi olduğu için kadının siyasette olmasından bahsetmiyor, gücünü kaybetmek istemediği görülüyor bundan bile. ona göre erkeğe uygun olduğunu söylemiş oluyor. bilinçaltındakileri -yukarıda bir yazarın dediği gibi- dökmüş oluyor. siz de bu zihniyete ortak olup "neresi cinsiyetçilik ya" diyorsunuz.

  siz de, sizin zihniyetiniz de bir şekilde silinecek. çok bilmişler ordusu ya, her haltı siz bilin. kadının ne meslek yapacağını da siz bilin.

  yettiniz!

  edit: şu entry'yi yazdığımdan beri saçma sapan mesajlar atıyorsunuz, çok zekisiniz. biri kemal kılıçdaroğlu'nun eleştirilemeyeceğini söylüyor, o ne derse mutlaka arkasında mantıklı bir neden olurmuş. küstahmışım, onu ekliyor. diğeri, kadın ve erkeğin eşit olmadığını savunuyor. diğeri inşaatta amelelik yapıp yapmayacağımı soruyor.

  siz cidden kafayı yemişsiniz, olayı asla anlamıyorsunuz ve anlamak da istemiyorsunuz. her haltı erkeksiniz ya siz biliyorsunuz.
 • çünkü kadının doğası diye bir şey de var erkeğin doğası diye bir şey de. iyice boku çıkmış bir zamanda yaşıyoruz artık. hayır görüyoruz tam mesai çalışan yeni annelerin stresini sıkıntısını. kör müsünüz anasını satayım. başka bir dünyada mı yaşıyorsunuz. kadın işe gelir gelmez süt saatini dört gözle bekliyor. yarım saat daha çocuğun yanında kalma derdinde hep. hala cinsiyetçilik cinsiyetçi söylem. kadın başka erkek başka. ister kabul edin ister etmeyin.