şükela:  tümü | bugün
121 entry daha
  • baştan söyleyeyim akp chpli vs hiç bişi değilim bu entry de tüm bunlardan bağımsız yazıyorum.

aynı cümleyi kk söylemeseydi de rte söyleseydi ya da binali vs sözlük yıkılıyordu şuan.
    yıkalım diye demiyorum.

ama kadın doğasına uygun diye bir şey yok.olamaz.insan doğasına uygun olan her şey kadın doğasına da uygun.uzaylı falan değiliz etten kemikten sizde ne varsa bizde de o var.insan her koşula uyum sağlayabilen bir varlık.doğa moğa yok yani var demeyin sıçarım.
    kadın işe gittiğinde sıkıntı çekiyorsa,toplum tarafından çalıştığı meslek “erkek işi” olarak görüldüğü için çekiyordur.
    kadının en zor “erkek işi”nde bile zorlanmadan çalışabileceğini gördüm bu gözlerle ve çalıştım da kendim bizzat.
    tarla da çalışmak gece gündüz demeden,ağır hafif demeden her şeyi kaldırmak,bi de eve gelip ev ahalisinin boklu donuna kadar temizleyip doyurmak hafif işler mi ? bi kadın inşaatta çalışamıyorsa yapamayacağından değil hiç yapmadığındandır.

siyasetçilerin her konuda kelimelerine dikkat etmeleri lazım.toplum önünde olanlar onlar.biz değiliz. o yüzden herkes gibi kk da eleştirilebilir.eleştirilmelidir de.
  • pardon ben kendi dogam hakkinda yorum yapabilirmiyim?

yapamazmiyim, ama benim dogam konu?

peki. her sikte oldugu gibi yine erkekler konussun benim dogami.

pekiii.
  • eczacıyım ve hiç doğama uygun olmayan aşırı sıkıcı bir
    meslek olduğuna kanaat getirdim yakın zamanda . en kısa sürede başka bir meslek edinebilmek niyetindeyim bu aralar.
  • bırakın da doğamızın neye uygun olduğuna biz karar verelim. mesela ben 9-18’e karşı aksiyona odaklı, gece okumayı severim. tekdüzelik insanı öldürüyor mirim.
  • ah kılıştar ah kılıştar bi öğrenemedin nerede konuşup nerede konuşmayacağını. böyle çekelez gibi açıklamalar yaparsan bu kez de kadınlar 'söylediklerini doğru bulmazlar' tabii.
  • kim ne dedi haberim yok ancak bu konulardaki politik dogruculuktan cok sıkıldım.

madem erkeğin doğasında olan bir sey kadinin da dogasinda vardir oyleyse;
    hadi kadın bir amele gösterin bana ama oyle tarlada calisan değil insaatta kum taşıyan, meyve sebze halinde, ya da kurekle kamyon doldurup boşaltan ... sadece turkiye de degil herhangi bir cografyada.

bir barisalim artık su fiziki farkliliklarimizla.

madem o kadar esitlikten yanasin be pezevenk adam gonder karini madene de saglansin bu esitlik :)
  • sene 2020 olmuş siyasiler şu konuda ne konuşması gerektiğini bir türlü öğrenemediler.doğasına uygun olabilir,olmayabilir ama sen bunu kadına sana şu uygun diyerek dikte edemezsin , etmemelisin.en kötüsünden , en iyisine aynı dili kullanmaktaki bu ısrar nedir yahu.
  • doğru söylemiş ve bilinen de bir şey,
    yanlış olan, söylediği taban.
  • iktidar partisi 20 yıldır neredeyse elinize bıçak alıp kadınları kesin doğrayın demediği kaldığı bir tek. kadınlara etmedikleri hakaret, aşağılamadıkları konu kalmadı.
    gelmişsiniz burda muhalefetin ettiği lafları cımbızla çekip garip garip anlamlar çıkarmaya çalışıyorsunuz. utanın diyeceğim de pek mümkün değil ama en azından biraz kendinize saygınız olsun.
  • " doğaya uygun meslek " kavramı yerini yavaştan tarihin tozlu sayfalarına bırakıyor.

pandemi dönemi öncesinde de robotların etkinliği çokça konuşulan bir şeydi. sürücüsüz hareket edebilen araçlar, servis yapan garsonlar var. bunlar hayal değil, uygulamaya geçen şeyler. https://www.euronews.com/…robots-instead-of-waiters

yani bu tür tartışmalarda sürekli temcit pilavı gibi tekrar edilen " gadınlar ameleliq yapmıyür gardaşım " cümlesi yersiz. çünkü ileride amelelik yapan insana ihtiyaç kalmayacak. 3 boyutlu yazıcılarla inşa edilen evler var. https://www.iconbuild.com/

eczacılık nedir? doktor sana ilaç yazar, gider eczaneden alırsın. eczacı ne yapar? ilaçların etken maddesi, onların etkileşimi üzerinde çalışır. peki bunu yapay zeka yapamaz mı? ameliyat yapabilen robotların var olduğu bir çağda yersiz bir soru. öğretmenliğe hiç girmiyorum bile.

fiziksel gücün artık bir öneminin olmadığı döneme geçiyoruz. beyin önemli. kod yazabilmek önemli. bu da cinsiyetten bağımsız bir mesele.
10 entry daha