şükela:  tümü | bugün
 • önce sağlık diyoruz ama ....

  çok büyük risk altında çalışıyoruz.

  biraz önce aldığım habere göre ıstanbul da bir meslektaşımız covıd-19 virüs nedeniyle hayatını kaybetmiştir. ailesıne ve sevenlerine sabırlar dilerim.
  umarım ki sağlık bakanlığı ve türk eczacılar birliği'ne bağlı eczacı odaları acilen gerekli önlemleri almaya davet ediyorum.

  https://i.hizliresim.com/ypwhce.jpg
 • vatandaşlarına pornhub kadar destek veremeyen ülkede normal olandır ne yazık ki... allah ailesine sabır versin mekanı cennet olsun.
 • beyoğlu'ndaki bir eczanenin teknisyenidir. allah rahmet eylesin.

  eğer oraya gelen bir hastadan kaptıysa, beyoğlu dediğimiz yerin popülasyonu, yoğunluğu, aktivitesi gözönünde bulundurulursa, sonra o eczaneye gelen diğer hastaların yayılımı vb gözönünde bulundurulursa eyvahlar olsun.
 • acilen paravan gibi çözümler tüm eczanelere zorunlu olmalı. gerekirse nöbetçi eczaneler gibi kepenk dışından hizmete devam edilmeli.
 • aga şimdi ben şunu anlamıyorum.

  herkesin çevresinden böyle ölüm vs oluyorsa, rakamlarda bir sıkıntı yok mu?

  bir de mesela bu ölenler yaşlı mı?

  eczane teknisyeni ne kadar yaşlı olabilir ki?

  anlamadım cidden
 • eczacıların ne kadar sıkı tedbir alması gerektiğini göstermiştir. allah rahmet eylesin.
 • melis eczanesi, çok merkezi ve çok iş yapan bir eczanedir.

  melis eczanesinin sahibinin, türkiye'deki ilk covid-19 kurbanı olduğu söylenmişti. allah rahmet eylesin ikisini de.
 • az sonra damlarlar:
  "ama baska hastaliklari varmis"
  "ama o da hep hastalarla birebir calismis"
  "ama onun zaten akcigerleri bitikmis"
  "ama yasliymis"

  bu krize hala tozpembe gözlüklerinizle bakmaya utanmiyorsunuz degil mi?
 • aynı eczanede covid-19 sebepli ikinci ölüm vakasıdır. ilkinde iddialar kabul edilmemiş ancak bu haber şüphe verici. allah rahmet eylesin.

  haber linki*
 • ölen kişi beyoğlu melis eczanesinde çalışan 69 yaşındaki eczacı teknisyeni ekrem özdemir.

  yeri gelmişken bir iki şey söyleyeyim;

  gruplarımızda sürekli yazıyorlar gerçekten çok büyük risk altındalar, hasta olduğu halde çalışan, izin verilmeyen birçok arkadaşımız var. geçen gün evime yakın bir eczaneye gittim ilaç almak için ve çalışan arkadaş ayakta bile zor duruyordu ama o şekilde çalışmaya devam ediyordu. elbette keyiften değil, zorunlu olduğu için.

  çalışan azlığından izin alamayan onlarca insan var, maske ve eldivenini kendi ceplerinden alan birçok arkadaşım var. ben bu işi çok uzun yıllar çok severek yaptım, parasından ziyade vefa duygusuyla canla başla yıllarca çalıştım, insanlara bir faydam olsun diye ama inanın sektör çok kötü durumda. asgari ücretin bile altında çalışan o kadar çok kişi var ki, işkur üzerinden işçi alıp zamanı dolunca işten çıkarılanlar mı dersin, yemek parasını asgari ücretin içine katanlar mı, fazla mesai ücreti vermeyenler mi, pazar nöbetine kalıp ertesi gün de akşam mesai bitene kadar çalışıp toplamda 36 saat kesintisiz çalışanlar mı dersin, yıllık izin bile vermeyen mi dersin. tonlarca problem var...

  içlerinde çalışanlarının hakkını veren hakkaniyetli eczacılar elbette çok ama inanın bu saydıklarımı yapan eczacı çok daha fazla. zaten eskiye nazaran birçok eczacı artık teknisyen bulmakta zorlanıyor, özellikle gençler uzun soluklu bu işi yapmak istemiyor, gerçekten iş zor beden ve ruhen çok yıpratıcı ve bunun üzerine de verilen az maaşlar eklenince kimse bu işi yapmak istemiyor. 10 eczaneden en fazla 2 kişi çalışma şartlarından memnunum der. kızacak birçok eczacı olacak biliyorum ama lütfen çalışanına hakkaniyetli davrananlar üzerine alınmasın.