şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 21. yuzyilin insanliga ayibi. yaziklar olsun!

  sene olmus 2018 gece 2'de marketi arayip kabartma tozu siparis edebilirken 1 kutu agri kesici getireniniz olmaz. cunku kabartma tozu sizin icin daha onemli bi urundur di mi? gecenin 2'sinde neyi kabartiyoruz biz? sorarim size.

  saat 19:00 oldu mu tum eczaneler kapaniyor. buyuk sehirlerde nobetci eczane aramak tam bir iskence. yap kardesim nobetci eczaneye bi moto kurye vatandasa hizmet versin.

  +alo
  -buyrun
  +bla bla adrese 2 kutu majezik istiyorum..
  -tabi efendim sogan olsun mu?
  +yok o baskaydi..
  -ha pardon.. gonderiyorum efendim..
  +tesekkurler..

  cok mu zor?
 • (bkz: çok zor)
 • eczaneyi bakkal dükkanından ayıran durumlardan biridir. eczane bakkaldan ayrılmamalı aynı prensiple çalışmalı diyorsan, eczaneden sipariş verebilmek istediklerin, bazıları ölümcül pek çok yan etkisi olabilen kimyasallardır. aldığın ezine peyniri değil, en önemli sorunu tadı tuzu olsun.
 • beş yıl eczacılık olan adama bakkal çırağı nuri muamelesi yapmaya çalışmaktır. küçüüüüüüük bakar mısın, önlüklü... şişt gözlük.
 • benim civarımdaki eczanelerde kısmen olan durum. tabi bakkal muamelesi gibi değilde, mesela doktorun size yazdığı ilaç o an ellerinde olmaz, depodan getirtelim derler ya. işte o depodan evimize getirirler sağolsunlar. böyle 2-3 eczane tanıyorum. ama bir üst levelı olarak arayıp sipariş ile ilaç istemek mantıklı, ateşli yada bitkin yatarken eczaneye gidemeyebilirsiniz, veya hasta bebeğinizi bırakıp dışarı çıkamazsınız. böyle durumlarda işe yarar bu yöntem.
 • eczacılar yine duyar kasıyor ama bu muamele zaten eczacılar tarafından kendilerine yapılıyor.

  şimdi bir amca düşünelim koah, ht, dm ve kah var. amca iki nebül, iki anti hipertansif, bir oral anti diyabetik, bir de asprin ve saneloc kullanıyor diyelim. 7 ilaç kullanıyor ve raporlu. eczacı, aile hekimine bu ilaçların günü geldikçe amca adına yazdırıyor. sonra gidip amcanın evine teslim ediyor. bunu sürekli yapıyor. amme hizmeti diyor ama bildiğin bakkaliye lan.

  bu hizmet bu ülkede bizzat eczacılar tarafından hiç de gocunmadan veriliyor. asdf. eee hani adama bakkal muamelesi yapmak yanlıştı? aksine bizzat adamlar veriyor bakkal hizmetini.

  ülkenin başına geçsem tüm eczacılık fakültelerinin kontejanlarını %75 azaltırım. gerek yok bu kadar çalışma, emeğin cilalı bakkallık maskesi altında olmasına. cidden eczacılığa hiç gerek yok. gençlerin emeğine yazık.
 • mazejik madem bu kadar önemli senin için bitmeden önce yenisini alıp koy kenara. yoldan geçen iki kadından birine sorsan mutlaka birinde de vardır ayrıca. eczaneye esnaf gibi davranamazsınız.
 • bunun bir benzerini cevahir kirişçi (bkz: geniş aile) meyveli eczanesi için yapıyordu. tabii sonra dizi icabı kalp hastası adama cinsel performans arttırıcı ilaçlar götürüyorlardı. sonra afam dava ediyordu falan filan. böyle şeylere gebe bir durum bu. kabartma tozunu yanlış getirse en fazla kek yapamazsın, ama ilaç başka.
 • gerçekten dikkat çekilmesi gereken bir sorun. gecenin üçünde basit bir açlık için evde tost yapabilecekken döner, pizza kabartma tozu söyleyebilirsin ama ağrını kesecek başka bir şey yokken bir ağrı kesici isteyemezsin. eczacı olsam kesin bu tarz siparişleri alırım.