şükela:  tümü | bugün
  • amerikalı, milletin hayalet problemlerini çözen ve amityville gibi büyük olaylarla ilgisi olan şeytan bilimci çift. ed, 2006 yılında vefat etmiştir.
  • bir demonolog ve bir medyumdan oluşan amerikalı çift. ed warren 2006 yılında, 76 yaşında ölmüştür. lorraine warren ise 86 yaşındadır ve halen the warren's occult museum adlı inceledikleri vakalardan topladıkları lanetli nesnelerle oluşturdukları müzenin yanındaki evde yaşamaktadır. müze gezileri sırasında lorraine ile tanışma şansı verilmektedir. çift şimdiye dek hollywood sineması'na yansımış "the amityville horror" (1979, 2005), "the haunted" (1991), "the haunting in connecticut" (2009) ve "the conjuring" (2013) adlı filmlere konu olan olayların ve amerika'da yaşanmış sayısız paranormal olayın araştırmalarını yürütmüştür. kendilerinin inceledikleri vakalarla ilgili olarak yazdıkları 6, inceledikleri vakalar ve kendileriyle ilgili ise yazılmış 6 kitap bulunmaktadır. "the conjuring" (2013) filminde ed ve loraine warren'ı canlandıran karakterlerin vaka incelemesi anlattıkları sahnede lorraine warren konuk izleyiciler arasında görünmektedir. filmin çekimleri sırasında lorraine, james wan'la beraber çalışmıştır.
  • amerikan ufurukculeri. birer yazarlar mı yoksa gercekten ufurukculer mi onu asla bilemeyecegiz fakat bana bir sure arastirmam icin guzel bir cift isim olacak onlar.