• kadın doğruyu söylemiş. deprem bölgesindeki şehirlerden çıkan seçim sonuçlarına şaşırmadık mı sanki?
    ama size gün doğdu tabii şimdi. hemen koşa koşa linçleyin bakalım.
  • tek yürek türkiye adlı tüm kanalların ortak yayınladığı deprem yardım programına katılan ünlüler arasında milli yasa uygun olarak hiç makyaj yapmadan, saçını basitçe arkadan toplayarak çıkan tek kişi olarak ne kadar özel bir insan olduğunu göstermiştir. helal olsun.
  • öyle bir propaganda altındayız ki, insanlar gerçek düşüncelerden arındırılıyor. sorun o insanların kemal'i seçmemesinde değil.

kendilerine karartma uygulayan, hükümetin acizliği görünmesin diye soğuktan donarak ve can çekişerek uzun sürede feryat figan enkaz altında sapasağlam insanların ölmesine bilerek göz yumanları seçmelerinde.

buna tepki göstermeyen herkes insanlığını kaybetmiştir. ortada tartışılacak veya göreceli bir durum yoktur. hepsi tüm dünya'nın gözü önünde oldu.
  • deprem varken çadır satanlar rezil değil, halkın yaptığı yardımlara logo yapıştıranlar rezil değil ama bu kadın doğruları söyledi mi rezil öyle mi?

ya bsg.
  • gülse birsel sağolsun, türkiye'de bir kadının komik olması için çirkin, varoş, şiveli ya da tuhaf konuşan görünüme sahip olması gerektiği gibi bir algı oluştu.

deliha, kocan kadar konuş, eltilerin savaşı gibi sikko filmler hep bu algı sonucu ortaya çıktı.

son zamanlarda bu algıyı sarsan en önemli isim de oynadığı yıldız karakteri, güzelliği ve modern görünümüyle eda ece oldu.

bizim mal millet yasemin sakallıoğlu'na gülmeye devam ediyor hâlâ o ayrı konu tabii de..

ama yine de anlayın oğlum gülmek için varoşluğa, çirkinliğe, köylülüğe gerek yok.
  • depremin ilk anından beri elindeki sosyal medya gücünü birileri görür birilerine yardım gider diye kullanan, 10 gündür nerdeyse 24 saat aktif şekilde yardım, ekip yönlendiren kadın oyuncu.

reklam peşinde koşanlara inat gerçekten o kadar üzgün ki, titreyen sesinden bile belli.
  • depremde ölüme terkedilenler akpyi seçtiler . bu eleştirilecek bir durum . niye linç yiyor anlayamadım
  • hiç öyle rezil falan değildir, gayet de tatlı ve haklı kadın. aktroller yine üşüşmüş, linç etmeye çalışıyor. ama yemezler. aferin kız, konuş, arkandayız. ödülün için de tebrikler.
  • kimse depremzedelere siyasi kazanç için destek olmadı. burdaki mesele hükümetin acizliği ve muhalefetin örgütlü çalışması karşısında millet ittifakının takdir görmemiş olması. takdir etmenin yolu oydur, basit bir konu bu.

kızılay rezillikleri
    twitter'ın kapanması
    tsk'nın müdahale emrini geç alması
    deprem için toplanan paranın sayıştay denetiminden ayrı tutulması
    arama kurtarma çalışmalarında torpilin dönmesi
    imar barışı
    depremzedeler için doğru düzgün bir ikamet yerinin olmayışı sebebiyle yeniden kyk yurtlarına yüklenilmesi
    hükümete güvenilmemesi sebebiyle bağışların ahbapa yönelmesi sonrası hükümetçi tiplerin ahbapa laf yetiştirmeye başlaması
    erdoğan'ın hakaretleri
    böyle durumlarda çöken, doğru düzgün çalışmayan gsm düzeni
    ....

laf çok. covid dönemi, terör, ekonomi, hukuk, demokrasi, eğitim, turizm, çevre, milli değerlerimizin ayaklar altına alınması, sığınmacılar konusu...

bütün bunlara rağmen hala akpye oy çıkması, muhalefete hala güvenilmiyor oluşu sıkı bir eleştiriyi hak ediyor. siyasetçi kendi özeleştirisini yapsın. ben sıradan bir vatandaş olarak halkı suçlama konusunda bir engele sahip değilim. bu seçim erdoğan kaybetmeliydi. ne yazık ki halk bunu başaramadı. bu yeteneği gösteremedi.

utanmadan sıkılmadan fiyat artışlarının sebebi chp diyen var. maraş'taki binaları chp yaptı diyen var. halkın tepkileri rasyonel değil.
  • serenay, tuba vs bir sürü insan için iyi kötü yorumlar yapıldı fakat ben eda ece kadar uğraşınını görmedim sosyal medyada bireysel olarak. hem twitter hem instagram üzerinden çok fazla ihbar paylaştı ve paylaşmaya devam ediyor. bunları yaparken bir yandan yardım kolileri hazırladı, koştur koştur acil ihtiyaç malzemeleri almak için alışveriş yaptı.

twitleri, ihbar ve bilgilerindirmeleri çok kişiye ulaştı, takip etmediğim halde sürekli sayfama düştü.

yardım dediğin böyle olur, çabasına teşekkürler çok güzel kalpli bir insan.

edit: debe oldu madem, sosyal medya gücüne sahip insanlar için ekleme yapayım. kimse sizden yardım kolisi bantlamanızı beklemiyor. parası olan maddi destek versin, sosyal medya gücü olan bunu kullansın, yardım çağrılarını yaysın olabildiğince. kolileri biz bantlarız. sosyal medya gücümüz yok, sizin gibi ulaştıramıyoruz sesimizi.

kim samimi kim değil anlaşılıyor ayrıca. kimisi sırf linç yememek için günde 3-5 paylaşım yapıyor, kimi 1 gün görünüp fotoğraf karesinde yer alıp ertesi gün ortadan kayboluyor, kimileri de varı yoğuyla yardımcı oluyor sağolsunlar. hande erçel'in 30 milyon takipçisi var. instagram paylaşımı göremedim bugün. twitter'da da 2 gün olmuş paylaşım yapmayalı. ahbap'ta mesai harcamak yerine daha çok yardımcı olabilirdi sosyal medya gücünü kullanıp. hâlâ da olabilir. olabilirler. ahbap'ta onların yaptığı işleri yapabilecek birçok insan var. 30 milyon takipçisi olan kişinin bir saatini bile paylaşım yapmadan geçirmemesi gerekiyor!

editlerce: canlı yayında uykusuz, yorgun ve makyajsız tek insan kendisi idi. ne kadar doğru hissettiğimi bir kez daha anladım.
hesabın var mı? giriş yap