şükela:  tümü | bugün
 • hollanda'da düzenlenen avrupa gençlik olimpik oyunlarında cirit atma finalinde 56.61 lik derecesiyle avrupa şampiyonu olmuş olan fenerbahçe atletizm şubesi milli sporcusu. tam da dünya fenerbahçeliler gününde gelen güzel bir haber.
 • bydgoszcz'da yapılan 2016 dünya u20 atletizm şampiyonası kadınlar cirit atma finalinde, 56.71 m'lik atışı ile bronz madalya kazanan 19 yaşındaki ciritçimiz. elemelerde, 57.77 m ile en iyi dereceyi yaparak finale çıkmıştı. onu atabilseydi altın madalyayı kazanacaktı.
 • bakü'de yapılan 4. islami dayanışma oyunlarında, kadınlar cirit atma mücadelesinde, 67.21 m'lik derecesiyle avrupa u23 rekorunu kıran 20 yaşındaki ciritçi. bu sene şu ana kadar yapılan en iyi derece.

  https://www.youtube.com/watch?v=qhxnvi6qsu8
 • 2017 dunya atletizm sampiyonasinda yarin aksam cirit atma finalinde yarisacak turk atlet. finale kalan 12 sporcu icerisinde sezonun en iyi dereceler 63.43 ile 68.43 metre araliginda, eda'nin 67.21'i en iyi dorduncu derece. 12 atletin en genci eda bu arada. kendisi icin 67.21'e yaklasmak ve biraz daha ilerletmek hedef olmali, madalya da gelirse ekstrasi olur artik, en iyi ucuncu derece cinli lyu'da 67.59 ile. tek sikinti bu sezonun en iyi derecelerin bazilari dunku elemelerde gelenler. eda elemelerde son hakkinda 63m'yi gecebildi. ne olur bilmek zor. haydi eda!
 • 2017 dünya atletizm şampiyonası kadınlar cirit atma finalinde, 2. atışlar sonrası 3. sırada olan ciritçimiz. 64.52 m'lik atışı kendisini şu an için 3. sıraya çıkardı. daha çok erken, hadi eda diyoruz.

  edit: 3. atışlar sonunda 4. sıraya düştü.
  edit2: 4. atışlar sonunda 5. sıraya düştü. çinlilerin atışları sonrası önce 3. ve sonra 4. sırayı kaybetti.
  edit: eda, dünya 5.'si oldu. tebrikler eda.
 • atletizmde madalya gelmesi muhtemel yüzde yüz ev yapımı sporcumuz. 5. oldu ama rakipleriyle arasında uçurum yok. mevcut durumu ile bile madalya alabilirdi iyi gününde olsa. üstüne koyarak gider umarım. başarılar.
 • cirit atma finalinde yarışan en genç sporcu unvanı aldığı yarışmada dünya beşincisi olan 20 yaşındaki milli atlet. son avrupa şampiyonu khaladovich'i geçmeyi başardı.
 • 2017 dünya atletizm şampiyonası'nda tanıdım kendisini. gelecek için bize bu dalda çok güzel umutlar vermiştir. gencecik ve çok başarılı bir kız. dilerim tertemiz bir kariyerin olur. dün yaşattığın heyecan için teşekkür ederiz. gurur duyuyoruz.
 • yıllar sonra gelen edit: helal olsun sana. son hakkında olimpiyat dördüncüsü oldu. önümüzdeki yıllarda altın bile alabilecek bir sporcumuz, potansiyeli var. paris'e umutlu gideceğiz ciritte. yürekten tebrikler!

  devşirme ve doping deryası türk milli takımının umut veren nadir sporcularından. parasını verip yarıştırdığımız adamlar bile nal toplarken kendisinin madalyanın kıyısından dönmesi bir nebze mutlu etmiştir. umarım gelecekte gelişimini devam ettirecek ve madalyalar getirecek. buraları okuyordur muhtemelen, madalya uğruna doğru yoldan sapma ve temiz kal lütfen. ihtiyacımız var senin gibi sporculara.
 • 2019 diamond league'in roma ayağında, 64.51 m'lik atışı ile 2. sırayı alan 22 yaşındaki ciritçimiz. 4. haklar sonunda liderliği yükselmişti ama çinli rakibi lü huihui, 5. haklar sonunda kendisini geçti.

  edit: 2020 olimpiyat oyunlarına katılma hakkımı kazandı.
  https://twitter.com/…yat/status/1136684611617153024