• yeni nesil cuthbert.
  susannah'nın kocası, anahtar yapımcısı.
 • stephen king'in uyusturucu, alkol ve umursamazlik yillarinin temsilcisi ve temize cekilsidir eddie dean, seksenlerin dunyasindan roland'in dunyasina gectiginde uyusturucu bagimlisi bir "serseri" kimliginden serinin turkiye'de yayimlanan en son kitabi song of susannah'da roland'in en cok guvendigi isim haline gelmistir. (kimbilir son kitapta neler yapacaktir) kuskusuz king'in seksenlerden bir "junkie" karakteri yaratmasi oyle aklina falan geldiginden degildir, amerikan toplumunun reagan'in temsil ettigi boktan muhafazakarligin efsununda kivrandigi, alttan akan pis sularin uzerinde amerikaliligi yeniden yarattigi bir donemden intikamini almak istemesindedendir. ayni donemlere stephen king de alkol ve uyusturucu "batagi"na saplanmis ve kurtulamaya calismistir. eddie bu periyodun palyaco kivamindaki silahsorudur. espri yapmadan duramaz cunku espri yapmazsa kafasinin icindeki sesler onu cildirtacaktir. ozellikle de agabeyinin sesi. onu en cok yolundan donduren ses de odur. fazlasiyal cesur ama o kadar da duyguludur.
 • roland'ın ka tet'inin en sempatik, en sevilesi silahşörü. lafazandır, en olmadık yerde saçma bişiler söyler dağılırsınız, zaten kendisi de o nedenle konuşmaktadır, stresi dağıtmak için yani.. roland "konuşurken ölecek" diye düşünmüştür bir yerlerde.. roland'ı kanımca en iyi tanıyan , hareketlerinin tahlilini en güzel yapabilen insan eddie' dir.

  bir de yükseklik korkusu vardır. ancak zor durumda kaldığında korkusu yok oluyor..bir silahşör'den beklendiği gibi...

  --- spoiler ---

  "genç adam bir an gözlerini yumdu. burada donup kalmayacaksın! hayır, kesinlikle. bunu... bunu yasaklıyorum. bakacak bir şey anyorsan, uzun ve çirkin bir şeyi seç. eddie gözlerini tekrar açarak silahşor'a dikti. kendini zorlayarak parmaklarım açtı ve tekrar ilerlemeye başladı. "

  ......

  "eddie, roland'a bakıyormuş gibiydi. ama silahşor aslında onun daha ileriye, köprünün diğer ucunda, nehrin kıyısındaki sıkışık tuğla binalara baktığına karar verdi. bu uygundu. genç adamın yüksekten çok korktuğu belliydi. kendini kaybetmemek için yapabileceği en iyi şey ileriye bakmaktı belki de."

  (bkz: the waste lands)

  --- spoiler ---
 • ilk çekilen : mahkum

  eddie dean, 1964 doğumlu. *brooklyn'in içinde olan co-op şehri sokaklarında büyüdü. uyuşturucu bağımlısı ve kaçakçısı. roland ilk kapıdan girdiğinde, onu bir uçakta buldu. onun gözleriyle gördü, düşündüklerini hissetti. eddie'nin ağabeyi henry ile birlikte, balazar adlı bir mafya üyesine uyuşturucu teslimatı yapması gerekiyordu. roland onun yakalanmadan gümrükten geçmesine yardımcı olsa da, ağabeyinin ölümünü engelleyemedi. sonunda kara kule yolunda ilerlemek üzere, eddie'yi orta dünyaya geçirdi.

  çekildikten bir süre sonra uyuşturucu denilen iblisten kurtuldu. silahşör eğitimine başladı. serseri kimliğini asla kaybetmedi ancak derinlere gömdü. her durum karşısında söyleyecek bir sözü olan eddie, aynı zamanda roland deschain'e inceden inceye takılabilecek kadar da cesur ve zekiydi. susannah ile evlenecek kadar büyük bir kalbi vardı.

  çoğu zaman roland'ı en iyi anlayan ve silahşör öğretilerini en iyi hisseden o oldu.

  --- spoiler ---
  hikayeki görevi diğerlerinden erken bitti ve yolun sonundaki açıklığa arkadaşlarını ve karısını beklemek üzere adım attı.

  yolun sonundaki açıklığa adım atmadan önce son sözleri, ikinci şansı için "babasına" teşekkür etmek oldu.
  --- spoiler ---
 • aynı isimde cowboy şarkıları söyleyen bir country şarkıcısı varmış.tabi stephen king in bu ismi ordan aldığını düşünmüyorum.
 • (bkz: charlie pace)
 • yepisyeni bir yazar. merhaba.
 • sözlük hayatımda karşılaştığım bir diğer yardımseverlik madalyonu sahibi. adamı uykusundan ettik ses çıkarmadı. insanlığa lanet ettiren durumlarda böle insanlar tanıyınca insanlığın ölmediğini görmek de bir garip ironi ey suserler. uyandığımda bir nihat doğana dönüşmüş olmamak için bu başlığı terk ediyorum.
 • bu adam çok kibar bi adam lan. böyle bi mesaj atıyorsun, lokumla çiçekle filan cevap veriyor. o derece kibar bi insan. sonra bi de komik ha bu adam. onu atlamayın yani. bu adam komik beyler. aynı takımları tutmasak da aynı hollanda sevdasına sahibiz. oooo turuncu- beyaaazzz oooo
hesabın var mı? giriş yap