şükela:  tümü | bugün
  • trabzonspor'un yardımcı antrenörlük için teklif götürdüğü iddia edilen, frank lampard'ın yardımcısı. eski chelsea futbolcusu ve sonrasında uzun yıllar yine chelsea'de antrenörlük ve gözlemcilik kariyeri olan newton'un daha önce ekibinde yer aldığı hocalar:

(bkz: roberto di matteo) - şl'yi kazandıkları 11-12 sezonu
    (bkz: guus hiddink) 15-16 sezonu

eğer anlaşılırsa şimdi de hüseyin çimşir'in yardımcılığını yapacak.
  • büyük ihtimalle gün içinde imzayı atıp bugün trabzonspordaki görevine başlayacak.
  • enişte apoletli, mumin bir personelimizmiş.
    durduk yere ılk geldiğinde hayırdır demiştim. takımın antreman fotoğraflarına bakınca sorloth, mikel, ekuban gibi yolu ingiltereden geçmiş lejyonerler ile beraber görüyorum hep.
    sanırım misyonu bu.
    ağaoğlu effect'in dikkat çekmeyen yanlarından.
  • trabzonspor'un yeni teknik direktörü. eski mahallem hammersmith doğumludur.
  • başarısız sonuçlar alarak gönderilen hüseyin çimşir'den sonra trabzonspor teknik direktörlüğü görevine getirilen futbol adamı. futbolculuk kariyerinin çoğunu chelsea'de geçirmiş ve ingiliz genç milli takımlarının formasını terletmiştir. 99 yılında hocalık yapan gordon milne'den sonra bordo-mavililerde görev alacak olan ikinci ingiliz teknik direktör olacaktır.

mk dons, wba ve chelsea'de yardımcı hocalık, gözlemcilik yaptıktan sonra kariyeri için önemli bir dönüm noktası olabilir bu yeni görev. türkiye kupası'nı alacağına olan inancım tam.
  • belki bugunku mactan sonra kalici olarak teknik direktor olur. potansiyeli var bence, bir sansi hak ediyor.
  • görevine devam etse trabzonspor'uma şampiyonluklar yaşatacağına emin olduğum gerçek bir teknik direktör. bizi bırakma reis.
  • trabzonspor'da 9 günde 1 kupa kazanmıştır.

not: fenerbahçe son 6 yılda kupa kazanamamıştır.
  • resmen 'takım savunması öyle yapılmaz, böyle yapılır' diye iseyin'e ve ünal'a mesaj yollayan yardımcı antrenör.

yeni ekipte de kesinlikle bulunmalı.
  • şampiyonluk kaybedilene kadar çoğu trabzonspor taraftarının bile varlığından bihaber olduğu antrenör.

hüseyin çimşir ile kaybedilen şampiyonluk ve boşa geçmiş zamanı bu hocayla geçirme cesaretini gösterebilselerdi, çok farklı şeyler olurdu. bunu trabzonspor liderken ve şampiyon olmasına neredeyse garanti gözüyle bakıldığı günlerde defalarca kez belirtmiştim.

abdullah avcı eğer kendi kariyerinde devrimsel anlamda büyük bir sıçrama yapmak istiyorsa, ne yapıp edip bu adamı kendi ekibinde kıdemli bir yere oturtmalı. hem de kendi yükünü hafifletecek cinsten. çünkü kafasındaki sakin-sabırlı yapılanma için arayıp da bulamayacağı cinsten bir adam bu.

ya da orhan ak gibi isimlerle kariyerini çukurlarda geçirmeye devam edebilir.

edit : abdullah avcı ile anlaşıldığı söylentilerinin ardından yazmıştım bunları. abdullah avcı yerine kendisi ile anlaşılmış ve birinci adam olmuş. hayırlı olsun.