şükela:  tümü | bugün
 • gelmis gecmis en basarisiz kayakla atlama sporcusu. cocukluk hayali dublor olmakken kayakla atlama da cok tehlikeli oh ne guzel diyip bu spora baslamis , rica minnet olimpiyatlara katilmis, kendine has bir laubalikle atlayislarini yapmis ve de cuvallayip milleti eglendirmis bir hayal insani. sonrasinda ise sululuk sevmeyen olimpiyat komitesi sirf eddie katilamasin diye bi yigin kurallar koyup , bu sarlatan ruhlu kayak adamini saf disi biraktiklari icin olimpiyata filan katilmak nasip olmamistir bir daha kendisine. ya ne var birakin da biraz eglence olsun be. gelecek yil filmini de izliycez beyaz perdede. eger film macerasi da spor hayati gibi basarisiz olmaz ise (bkz: baslik parsellemek)
 • yonetmenligini dexter fletcher'in yaptigi, basrollerinde taron egerton* ve hugh jackman'in oldugu, 2016 yapimi, ingiltere adina kis olimpiyatlarinda yarisan ilk kayakla atlama sporcusunun hayatinin anlatildigi, biyografi tadindaki film. abd gosterim tarihi 26 subat:

  trailer
 • feel good movie diyorlar merakla bekliyoruz.
 • christopher walken'i izlemek için iyi bir firsat olan film. amca o kadar yaslandi ki daha kaç film çeker bilemedim
 • 1988 kış olimpiyatlarında kayakla atlama'da üç kategori vardı, ikisi bireysel biri takım. işte bu manyak ikisine katılmış ve sonuncu olmuş. ama öyle böyle sonuncu olmamış :(

  normal hill individual
  large hill individual

  film türkiye'de 1 nisan'da gösterime girecek.
 • hikayesi ile ilham verici, oyunculukları ile izlemesi oldukça keyifli bir film. hayata böyle tatlar da lazım dedirtenlerden.
 • azmin zaferi (burada bahsi geçen zafer biraz farklı) temalı güzel film.
 • daha önce de bahsedildiği gibi çıtır çerezlik, gavurların feel good movie+inspirational movie dedikleri tarzda bir film olmuş. piyasada şu anda bulunan filmler düşünüldüğünde illa ki sinemaya gidilecekse tercih edilebilecek bir alternatif. özellikle çoluğuna çocuğuna gaz vermek isteyen ebeveynler tercih edebilirler.

  onun dışında eddie'nin hayatını biraz araştırınca adamın motivasyonunun filmdeki gibi saf çocukça duygular değil bariz bir şekilde olimpiyat trollemesi olduğunu görüyorsunuz. dönemde dublör ve downhill denilen tarzda yarışıp 84 olimpiyatlarına giremeyip atlamadaki boşluktan yararlanıp kendini olimpiyatlarda buluyor ve sonu malum zaten. ki olimpiyatlar sonrası sırf böyle trollemeler tekrarlanmasın diye sıkı kurallar getiriliyor vs.

  hugh jackman da nasıl oynamış bu filmde garibime gitti doğrusu.
 • promosyonu malesef neredeyse hiç yapılmayan, o yüzden de türkiye'de harcanan film.

  evet bir baş yapıt değil ama tam manasıyla bir feel good movie. tipik iniş çıkışları var. filmden gülümseyerek çıkıyorsunuz. azmi takdir ediyorsunuz. gaza geliyorsunuz. hayatın boktanlığına ara vermek için iyi bir film.
 • yönetmenliğini dexter fletcher ın yaptığı, oyuncuları taron egerton, hugh jackman olan film. güzel ve izlenebilirliği yüksek, tavsiye ederiz.