• iett otobüslerinde şoförün görebileceği bir yere sticker olarak yapıştırılması gereken yazı.

1,50 tl'lik akbili 1,75 tl'ye satmasınlar diye.
  • edep altavista'nın rakibi.
  • yaradana bir sesleniştir. edep istenir.
    (bkz: edep)(bkz: ya)(bkz: hu)
  • allah'a karşı edepli olmanın kastedildiği ifadedir. yunus emre'nin hocası tabduk'un dergahının giriş kapısında da yazar . ayrıca ehl-i tarik'in ilk kuralıdır.
  • tam bir gerizekalı işi bu sözde ahlak bekçiliğine kalkışıp sağa sola edep yahu yazmalar, stickerlerını yapıştırmalar...yapanların beyin yetmezliği yaşadığından şüphe duymuyorum bile...haberlerde okuduğum bir kaç olay dışında kendi gözümle de gördüm reklam panosunun üstüne yapıştırılmış halde...onu yapıştıranları görsem ben de alınlarının tam ortasına akıl ya hu yazısını basıcam ama edep timsalleri kalabalık zamanlarda pek ortalarda görünmüyorlar sanırım...mazallah iki bacak görürler ahlakları tahribata uğrar...şimdi kalkıp ayar vermek gibi bir çabaya girmeyeceğim ama yalancılığın, hırsızlığın, kul hakkını sonuna kadar sömürmenin yüz bile kızartmadığı bir zamanda yaşıyoruz, başımızdakiler azılı başçalan, her biri işin gediklisi olmuş, etik değerlerimiz ters yüz durumda umurlarında değil, açık saçtan mesele yaratıp, insan vücudu üzerinden edebe davet ediyorlar...heykelin üzerine edep yahu yazıp heykelden tahrik olunabileceğini düşünen, kimsenin aklına gelmeyecek kadar sapıkça, ince düşünen bu kişicikler asıl edepsizin teki...ben onları edebe davet ediyorum...
  • yahoo portalından erişilebilen ahlak, namus ve iffet kanalı.

(bkz: edep.yahoo.com)

.
  • islamcı düşüncenin özeti. erozyon kafaların özeti. akp'nin istediği türkiye'nin özeti. bu etiketleri yapıştıranları sokakta görüp kamyon önüne itesim geliyor.
  • yobazların tam manasıyla götünden anladığı laf.

gerizekalı sikko din tüccarlarına açıklayayım. bu felsefe bir kadının ayıp diye bacağını örtmesi değildir. senin, bir kadını en mahremine kadar görsen bile nefsine hakim olman ve salyalarını akıtarak bakmamandır. bize anamız babamız bu terbiyeyi verdi. hani sizin sik kadar aklınızla kafir saydığınız aleviler. sizin ananız babanız size bu terbiyeyi vermediyse oturup düşünün bakalım kim kafir kim deği.
  • engin noyan abimizin çok çok eskiden yapmış olduğu kapılar ve köprüler programının birçok bölümünde birşeyler anlattıktan sonra 3-4 saniye donuk olarak kalıp ardından gözlerini kısarak ve her defasında en az 2 kere tekrarlayarak sarfettiği söz
  • (bkz: netenyahu)
hesabın var mı? giriş yap