şükela:  tümü | bugün
  • https://www.youtube.com/watch?v=3fozd4sfgag

süper zeki bir adamdır. en küçük minicik ayrıntıyı bile planlamıştır. filmlerdeki geçişler (yolculuk, şarkı, televizyon kanalı geçişleri bile) yansıtmak istediği mesajı alttan alttan verir.
  • az buz değil tam 1000 favori filmini mubi için listelemiş. listede çok acayip filmler de mevcut.

kazananların sıralı tam listesi için tıklayınız.
  • en sevdiği 1000 film arasına hot fuzz'ı almayarak beni kaybetmiş yönetmen.
    o konuda fazla mütavazı olmayacaksın edcim. adamsalar yapsınlar daha iyisini.
  • sadece komedi değil her tarz film çekebilecek çok yetenekli sevdiğim saygı duyduğum yönetmen. umarım çekeceği her filmde simon pegg oynar. hatta spaced' in anısına devam niteliğinde bir mini dizi çekse keşke.
  • iyi bu iyi. meğersem beğendiğim işlerin yönetmeniymiş ama ben yeni yeni ismine odaklandım. kalemi de kuvvetli sinematografisi de
  • edgar, simon pegg ve ayoade ile aksam ruyamda winchesterda takiliyorduk. adeta dream team. cornetto grubu kuracagiz her hafta bir edgar filmi tartisacagiz. bitince peggin filmlerine gecicez. allahim ne guzel bir olay ya bu tarafa dogru yuru edgar sesime gel pls.+
  • yönetmen olmak isteyen biri olarak aynı bu adam gibi olmak istiyorum. filmleri hep çok farklı ve benim gibi teknoloji, görsellik hastası biri için çok etkileyici. shaun of the dead, the world's end ve scott pilgrim vs. the world filmleri severek izlenilebilecek filmler. eğlenceli, farklı ve görsel efekt dolu filmler. özellikle kendisi, sanırım ilk o yaptı ya da örneği hep onun filminden gösteriliyor, frantic zoom'u ilk yapan kişi.

takip edilesi güzel bir yönetmendir kısacası.
  • scott pilgrim'i on numara sahne geçişleriyle süsleyen adam.
  • adi ilk shaun of the dead ile parlayan sinefil yonetmen ekolunun genc bir mensubu.
  • henüz 25 yaşında çektiği spaced'i izlerken bile yönetmenin diziyi nasıl etkileyebileceğini görebiliyorsunuz. sadece geçişler değil her sahneyi farklı insanların gözünden farklı farklı yansıtarak dolu dolu çok güzel bir iş çıkarmış.
    "komedi dizisinde dramatik sahneleri abartmanın gereği yok" diye düşünmüş ki çok iyi yapmış.
    belki bir dark knight bekleyemeyiz kendisinden ama scott pilgrim gibi ortaya karışık muhteşem filmler bekleyebiliriz.