aynı isimde "edge (web tarayıcı)" başlığı da var
  • 3g'nin gördüğü pazarlama pompalamasının yarısını görmemiş yazık teknoloji. halbuki çok şey farketti wap kullanıcıları için edge'den sonra, ama telefon sattırmayan bir teknoloji olduğu için meşhur da olmamıştır, hızı nerdeyse 1 mbit/s adsl bağlantısına denktir ama kimse kayle almamaktadır. velhasıl telefondan internete bağlanmak için illa 3g şart değildir.
  • bir avea kullanıcısı olarak ilk gördüğümde yeni bir yerleşim birimi sandığım; gittiğim heryerde görmemle de "büyük bir ilçe herhalde" tahmininde bulunduğum gavur icadı.
  • ömrümü çürüten. allahın dağında sıkılıyorum arkadaş, iki haber okuyacam, iki video izleyecem burnumdan getirdi pezevenk. az hızlan lan!
  • 10g de gelse yine kırsal kesimde var olacağına inandığım internet zımbırtısı. verem edecek cinsten bağlantı. şu an bu entryi de edge ile yazıyorum.
  • efsane geri döndü. sakalına aklar düşmüş yiğidim ama o deli gözler hala deli.

https://www.youtube.com/watch?v=zrlt2kgrmps
  • adamin ağzına sıçan teknoloji. şurda hazır hava rüzgarlı, deniz kenarında iki chat yapalım dedik laptopumuzdan. yarım saatte 15mb veri alışverişi olmuş. lan siktin beni edge. ben o paraya yandaki sarışınlara bi fıçı bira ısmarlardım.
  • türk telekom sağolsun kırsalda yıllar sonra tekrar tadına vardığımız bağlantı türü. nefretlik.

yahu 3g'nin gelmesinin üzerinden yanılmıyorsam 7 yıl geçti. şu an doğu karadeniz sahilinde rize'den ileri gidince yalnızca ilçe merkezlerinde 3g çekiyor, 4.5g hiçbir yerde yok. ilçeler arası yollarda ise yalnızca edge ile bağlantı kurulabiliyor. daha doğrusu kurulamıyor. sanırım artık edge'nin fişini çektiler de yalandan ismi mi gözüküyor neyse artık whatsapp bile çalışmıyor. yahu yavaş olsun tamam ama bari metin mesajı gönderebilelim.

hangi devirdeyiz?
  • 56k modem günleri hatırlatan internet bağlantısı.
  • uzun sarı saçlı, dünya şampiyonu, en büyük düşmanı jeff hardy olan wwe güreşçisi.
  • insan evinde 10mbit internete alışınca. tatilde bu edge sikini kullanıp hayattan soğuyor. ama yiğidi öldür hakkını yeme. hiç olmasa ne yapardım bilmiyorum.
hesabın var mı? giriş yap