şükela:  tümü | bugün soru sor
 • borussia dortmund'un u19 teknik direktörü ve aynı zamanda istatistik uzmanı olan hırvat asıllı alman teknik direktör besiktas'ta slaven bilic'in yardımcılığına getirtilmiş. gerçekten bu ülke futbolunda alışık olmadığımız şeyler oluyor. bir beşiktaşlı olmaktan ziyade bir futbol sever olarak umarım bu yapılanma başarı getirir ve ülke futbolunda bir örnek olur. çünkü avrupa futbolu ile rekabet ancak planlı bir yapılanma sayesinde gerçekleşir ve kalıcı olur.

  edit: spox ile yaptığı röportajın tükçesi için;

  http://eksibesiktas.blogspot.com/…/edin-terzic.html
 • elektrik (enerji) ikinci kez kesildiğinde tottenham kulübesine, o bebek suratıyla atar yaptı ya. içimin yağları eridi lan. harbi beşiktaş çocuğuymuş.
 • slaven bilic'in de hakkında "ben edin terzic’i çok istedim. dortmund’la sözleşmesi sürdüğü için bir süre beklemek zorunda kaldık. yaptığımız en iyi transferlerden birisi edin terzic. bu kadar genç yaşta bu kadar yetenekli bir çalıştırıcı olmasının yanı sıra son derece derin bir birikim ve tecrübeye sahip. en önemli özelliği çok genç yaşta olmasına rağmen özgüveninin yüksek olması ve fikirlerini bazen benimkilerle örtüşmese de söylemekten, o fikirlerin arkasında durup bizi ikna etmeye çalışmaktan kaçınmaması" dediği antrenör.
 • ben bu adamı çok seviyorum. işine olan saygısı, bilgisi, futbol kültürü, dortmund'da çalışmış olması vs. herşeyiyle çok iyi bir antrenör. bence bilic'in sonrasında teknik direktör olmalı.
 • beşikaş'ın taktisyeni,rakip takımları inceleme ve istatistik uzmanı.dortmund'dan gelmesi zaten taktik bilgisinin yüksek olduğunu gösteriyor ki bence şuanda takımda belki de bilic kadar öneme sahip.oyuncu değişiklerinde bazı yazarların dediği gibi oyun planını futbolculara anlatırken bazen bilic'e taktik konusunda oyuncu değişikliği konusunda yardım ederken görebiliriz sarı mentalisti.
 • oyuncu değişiklerinde kendisini oyuna girecek oyunculara oyun planlarını anlatırken görebilirsiniz. anladığım kadarıyla rakip analizlerinde kendisinin payı büyük. ayrıca gol sevinçlerinde biliç'e ilk sarılan kendisi oluyor genellikle. umarım alt yapı konusunda da borussia dortmund'ta edindiği tecrübeleri paylaşabileceği bir yapının içinde olur.
 • beşiktaş'ın gol sevinçlerinde sanki kendi atmış gibi sevinen biliç'in yardımcısı, futbol cerrahı.
 • hirvat alman asilli istatistik uzmani, gelecegin teknik direktorlerinden biri. terzic ve bilic bana moneyball filmindeki brad pitt ve jonah hill'in canlandirdiklari ikiliyi hatirlattilar. umarim sonunda da bu ikili gibi basarili olurlar, tabi bu ikili sezon sonu kupayi alamiyordu ama beyzbolda tabi ki oyle bir takimi ust uste 20 galibiyet serisi ile tarihi rekora goturmuslerdi ki bu da buyuk bir basaridir.
 • beşiktaş'ta slaven bilic'in yardımcısı.

  terzic ve bilic bana, en azından ilki için erken olsa da, brian clough ve peter taylor'u hatırlatıyor.
 • biliç'in dizinin dibinde efendi efendi oturan, her golde kulübeden deli gibi fırlayan sempatik bir abi. abi dediysek daha 32 yaşındaymış. ilk a takım antrenörlüğü tecrübesi bu sanırım. nedendir bilimez bana çok güven veren bir tip. gönül ister ki biliç reyizle beşiktaş ekolü yaratsalar ve biliçten sonraki reyizimiz o olsa.

  edit: birkaç uyarı gelmiş. ilk a takım tecrübesi değilmiş. b.dortmund a takımı'nın scout ekibinde de çalışmış.