şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bandırma civarında bir kasaba.
  • zeytinciliğin başlıca geçim kaynaklarından olan bucak
  • tipik bir anadolu kasabası görünümündedir. edinciğin zeytini ayrıca kuzu ve oğlak eti meşhurdur. erdeğe giderken zeytinliklerin arasından geçen yol gündüzleri inanılmaz manzaraya, geceleri ise blair witch project benzeri bir paranoyaya sahne olur.
  • yilda iki kez bayram seyran munasebeti ile gitmek zorunda oldugum, kendisini degil de insanlarini sevmedigim kasaba. kizlarinin olayi mumkunse universitelerde degilse e$raftan koca bulup edincik di$inda ya$amak, erkeklerinin olayi da it kopukluk yapip hir gur cikarmaktir. erkeklerinde bir alkol meyili de var gibi gelir bana yillar yili. yakinen tanirim, boyle de acimasizca genelleme cesaretine haizim evet... ayip bir$ey bu yalniz benim yaptigim.
  • edincik kızları hayata dair beklentileri sebebiyle tez yoldan kocaya varmak ister ve babalarının zeytinlikleri sayesinde bu uğurda fazla da çaba göstermek zorunda kalmazlar. erkekleri ise belagiller familyasındandır. aklı olan uzak durur.*
  • düğünlerde yapılan keşkeki meşhurdur. şu anda bandırmanın üst düzey yöneticilerinin çoğu edinciklidir. erdeğe bağlanan zeytin ağaçları arasından geçen tam ralli yapılcak acayip virajlı bi yolu vardır. yerlileri genelde zeytincilikle, bazıları tavuk yumurta çiftlikleriyle geçinir...
  • yerli halkının çok tutucu olduğu, uzun saçlı erkeklere ya komunist yada ibne gözüyle bakılan, insanlarının eğitim seviyeleri kuran kursları ile sınırlı olan bir kasaba.
  • erdekten giderken yolu super olan kasabadir, saga sola bakip oha falan olursunuz.
  • bandırmaya baglı, eski adı aydıncık olan, zeytincilik ve tavukculugun baslıca gecim kaynagı oldugu, 18 eylülde kurtulus senliklerinin, marmarabirlik kooperatif toplantılarında en fazla sapka kapma sevdasının, dügün yemeklerinde keskek ve zerdenin kitleleri bir araya getirdigi, erkeklerin tam gün kahvehanede, kadınlarının yarım gün ev gezmelerinde mesai yaptıgı, kapıdag eteklerinde, yemyesil zeytinliklerle cevrili sirin bir belde.