şükela:  tümü | bugün
  • önce tehdit edildiğini söyleyen bir belediye başkanı'nın erdoğan konuştuktan sonra açıklamayı yumuşatma girişimidir.

partisine hafiften gider yaparak istifa eden edip uğur, konuşmasına gelen tepkilerin hiç birine karşılık vermemişti. fakat erdoğan konuştu ve "ölüm düzeyinde tehdit filan almadım" demeye başladı.

3-4 gün sonra tehdit filan almadım. açıklamada dilim sürçtü. tehdit değil, tebrik aldım derse şaşırmayacağım.
  • belki bir daha tehdit edildiği içindir.
  • - bunu da bütün ülkenin bildiği ama kimsenin umursamadığı olaylara ekleyin
    + nereye koyalım?
    - farketmez kimse iplemiyor zaten, listeye koyun yeter

(bkz: melih gökçek ankara'yı parsel parsel sattı)

(bkz: her şeyi başbakan'ın emri ve bilgisiyle yaptık)

(bkz: rabbim de milletim de bizi affetsin)
    .
    .
    .
    .
    .
  • algısı kıt bazı arkadaşların kendince tespitler yaptığı olay.

tehdit edildiğini açıkladı diye tehdit almış olamaz mı?

gözü dönmüş bir güruhtan bahsediyoruz, tehdit edildiğini açıkladı diye tekrar tehdit edilmiştir ne yapsın yani adam hangi biriyle baş etsin? ailesinin başına bir şey gelmesin diye yediğini yutacak, yeni türkiye bunu gerektirir. ahmet efendi için de güzel bir tecrübe oluyor, biz bunları yıllarca söyledik şimdi ağlamaca yok. bundan sonra akp ile yola çıkacak insanlar için ahmet edip uğur'un yaşadıkları örnek olsun.
  • edip uğur ve ailesinden başka kimsenin umurunda olmayan olay. akp'liler zaten reisin emri diye umursamıyor, muhalifler ise bir akp'linin omurgasızlığına şaşırmayı bırakalı çok oldu. ayrıca gerçekten tehdit aldıysa da kimsenin umurunda degil zira akp, akp'li bir belediye başkanına dokundu diye üzülecek değiliz. haksızlık başkasına yapılırken susanın bugün ağlamaya hakkı yok ve o susmamak gereken zaman geçeli çok oldu. şimdi de susma ve umursamama sırası bizlerde.
  • şaşırtmamıştır.
    ühühüh ühühühüh ühühüh
  • tehdit demedim, tebrik dedim.
    ailemi tebrik etmişlerdi, onu ifade ettim.
  • edip uğur'un muhtemel üçüncü açıklaması: "tehdit edilmedim, tehdit ettim. pişmanım."
  • kimse ölüm tehdidi almış demedi ki zaten.