şükela:  tümü | bugün
 • 94-95 yillarinda bahcesinde yasayan cok sevimli iki kaplumbagadan birinin okul bahcivani tarafindan kazayla olduruldugu, yemeklerinden bocekler cikan, eskiden sadece kiz okulu olup da son 10 yildir falan erkek kabul eden okul (bkz: uskudar amerikan).
 • ozellikle edirne anadolu lisesi gibi herkese birey oldugunu hissettiren bir okuldan sonra gelinirse, insana the wall daki gibi we don't need no educationdedirtebilecek, etek boyunu bir santimetre kisa bulursa sozleriyle yerin dibine batirabilecek eline olsa da soyle okkali bi tokat patlatabilecek hocalari bulunan, teneffuslerde herkesi haril haril ders calisirken bulabileceginiz, hirs, disiplin ve samimiyetsizlik asilayan okul.
  bos derslerde icilen caylar sayesinde bu ozelliklerini bir miktar yumusatsa da kendinize ait bir evren yaratmadiginiz takdirde o tarihi binanin merdivenlerinden kendinizi kasitli olarak yuvarlama istegiyle dolup tasmaniz mumkundur.
 • eskiden rahibe okulu olduğu için yatılıların geceleri çıkan en ufak gürültüde efsaneler yazıp 3,5 attığı okul
 • 1992 yılında erkek öğrenci kabul etmeye başlamasına rağmen önündeki tabelada hala kız öğretmen lisesi yazmaktadır
 • eskiden sadece kız öğrenci alan, bu yüzden zamanında önündeki duvarlarda kız arkadaşlarını bekleyen ya da yeni kız arayan adamların sırayla oturduğu okul. gerçi hala o duvarlar aynı hizmeti görür. ayrıca bu okulun yatakhanesinin cin efsaneleri de meşhurdur. bizim ordan mezun olmuş bi hocaya göre ayakları ters basan bi adam dolaşırmış zamanında yatakhane koridorlarında.
 • orada okumanın bir ayrıcalık olduğu okuldur, zira bilginin yanı sıra "farkındalık" da kazandırmış okuldur ki, orada geçirdiğiniz 4 dopdolu senenin ardından üniversite hayatı da paklamaz sizi. edirne anadolu öğretmen lisesinde okumak, orada şekillenmek omuzlarınızda büyük bir yüktür, çünkü bundan sonra girdiğiniz hiçbir yer o kadar samimi, aydınlatıcı, olgunlaştırıcı, eğitici, düşündürücü, eğlenceli ve anlamlı değildir.
 • ben giremeden yatakhanesi yıkılacak olan ilim irfan yurdu..
 • özellikle müzik odasında geçirilen saatleri ve (bkz: alaattin çıplak) ın dersleriyle kendisinden "ne yıllardı be" diye söz ettirebilecek okul.ayrıca haftada 3 saat boş ders veren tek okul olma sıfatını da taşır kendisi* hele güzelim bahçesinde oturup bi bardak çay içmek gibisi yoktur...*

  (bkz: cok dertliyim be sözlük)
 • okula başladığınızda ilk olarak zorla topluca tiyatroya gidersiniz,şiir defterleri tutarsınız..sonrasında bütün gün satranç oynar,geceler boyu okulun bahçesinde hocalarla sohbet eder,okul içinde ayda bir gösteriler düzenlersiniz sadece öğrenciler için ve sadece öğrencilerin yaptığı..lise son sınıfa geldiğinizde kendi fikirleriniz,söylenecek cümleleriniz olur..üniversiteye gelirsiniz yalnız kalırsınız söylemek istediğiniz cümleleri söyleyemezsiniz..