şükela:  tümü | bugün
  • barkteam isimli instagram sayfasını kedi köpek videoları izlemek için kullandığım instagram'da tesadüfen görmüştüm. az önce paylaştıkları videoda durumu kötü olan bir yavru var. çöplükte bulunan köpek hesabı olduğu gibi inceleyip güven konusunda içiniz rahat ederse destek olmak isteyebilirsiniz.

not: kişisel hiçbir bağlantım bulunmamakta. o nedenle destek verecek olursanız hesaba mesaj atmanızı öneriyorum.
  • up yapalım. yakında bulunan arkadaşlar yardım lütfen.
  • o çocuğu oraya terkeden şerefsiz umarım geberip yok olursun tez zamanda.
  • yok mu yakınlarda biri ya! kurtaralım şu canı
  • imkanı olanlar ilgilenirler umarım.
  • up up up
    t: ilgi çekmesi gereken başlık
  • köpek ölmüş...
  • kendini kandıran bir avuç hayvanseverin çabası. avrupa amerika bu köpek sorununu nasıl çözdüyse aynısını yapmadığınız müddetçe kendimizi kaldırırız.
  • işi gücü şov olan 'hayvansever' kitlenin -gerçekte- sikinde bile olmayan köpektir.

böyle bir sorun olduğunda kendine 'hayvansever' diyen kitleden hiçbiri o sorunun olduğu yere hiçbir zaman yakın değildir. imkanı olsa ah ulan ah neler yapacaktır da yok işte. asla orada olmaz bunlar. bir yerde bir hayvan zulüm mü görmüş? söverler ama sağlam söverler. mesela bir esnaf bir sokak köpeğine sopayla mı vurdu? çıldırırlar, adres isterler. adres verilir fakat bu cengaverler asla o adrese gitmezler. neden? g.tleri yemez demeyelim de işleri vardır, yurt dışındadır, elbette bir başkası ilgilenmiştir/ilgilenecektir vs.

burada ve diğer sosyal medya platformlarında cayırtı koparırlar ama. en önde bayrağı da sallarlar. 'köpeksiz sokak' isteyenlere g.tlerini sağlama aldıkları koltuklarından/sandalyelerinden söverler ama bu uğurda hiçbirini sokaklarda göremeyiz. zulme uğrayan o masum canlar için hiçbiri kendi konforundan ödün vermez ama 'hayvanserlerden nefret etme sebebi' başlığına yazan benim gibilere söverek 'duyarlı insan' olduklarına dair inançlarını pekiştirirler.

evet herkes biliyor ki edirne'de bu olaya tepki gösterecek, kitlesel bir hareket başlatmaya yüreği yetecek bir 'hayvansever' olmayacaktır. sövmeye, duygusal tripler eşliğinde ayılıp bayılmaya gelince hepsi kişisel şovunu sergileyecektir ama iş eyleme gelince hepsi yukarıda dediğim gibi asla orada ol(a)mayacaktır.