şükela:  tümü | bugün
  • izmir, balıkesir, aydın, antalya, adana, antep, diyarbakır gibi en sıcak yerleri geçip bu haftaki türkiye rekorunu elinde tutmaktadır.
    genelde haziran sonu ve temmuz sonu azar.
  • yaz mevsiminden bezdiren, bir an önce serin havanın gelmesi için dua ettiren sıcaklardır. hissedilen sıcaklık hava durumunda görünenin 463636 katı falan olabilir. canım edirne ayazı dedirtir, zira bu fena sıcaklar donduran ayazı özletir, o derece yani.
  • hiç hafife alınmaması gereken sıcak. tamam adana, urfa ile kıyaslanamaz elbet ama iddia ediyorum ki izmir sıcağı ile yarışır hatta onu geçer.
  • son iki gündür hayata küstüren sıcaklardır
  • kupkuru bir hava olur yazın. hiç bir anadolu şehrinde olmadığı kadar deniz görmek, su yanında durmak istersiniz. meriç nehrine doğru gidersiniz. yazın su azalır baraj v.s. olayı. kalan suyun da sıcağı yüzünüze vurur sanki. meriç ve tunca nehri, dereler vs. bir sinek yapar. pantalondan yada ayakkabının içine giripte ayağını sokan sinek mi olur. sivrisineklerin evrim geçirdiği bölge resmen.

bütün trakyalılara o tıp fakültesi hastanesinde acılar yaşatsa da severim edirneyi.
  • antalyalı olarak, gönderin de biraz serinleyelim dediğim sıcak.
  • şakası yapılmaması gereken garip bir sıcaktır. adana sıcağını da görmüş biri olarak evet o kadar aşırı nemli bir havası yoktur ama kavuran cinstendir.
  • abartılmaması gerekilen bir sıcaktır. edirne akşamları serindir en azından gündüz istediğin kadar yan akşam az da olsa serinliyorsun. kırklareli ne hikmetse edirne'den daha beter sıcak konusunda. otobüsten inip 40 derece sıcağın altında nefessiz kaldığımı biliyorum ben kırklareli'de.
  • gündüzü çok sıcak evet ama antalyada büyümüş biri olarak kıyas yaparsam akşam saatlerindeki serinlik çok güzel.
  • öldürmez süründürür cinsten bir sıcaktır. keza soğuğu da öyledir. burası termometrelerin göreli olduğu bir memlekettir. öyle ayh yalnızca 32 derece siz bir de burayı görün ehehe diyenlerin muhakkak uğramlarını tavsiye ederim. neyle uğraştığınızı bilmiyorsunuz keza.