şükela:  tümü | bugün
 • bermuda kızan üjgeni
 • çomarlar için bermuda şeytan üçgeni gibi olan üçgendir.
 • bir "trakyalı" olarak, trakya'ya ait hiç bir bölge de "bulgar kökenli" birilerini görmediğim yerdir. daha doğrusu, bulgar, yunan, makedon kökenli birilerini de göremedim.

  ama trakya'da yunanistan, bulgaristan, makedonya, sırbistan gibi balkan ülkelerinde doğmuş veya kökeni oralara dayanan türk soylu göçmenler vardır. ama hiç birisi de kendini bulgar, yunan filan olarak tanımlamaz. çünkü onlar türk'tür.
 • buram buram alkol kokan ucgendir .ayrica bu ucgenin "hipotenus"u yoktur , "ipotenus"u vardir.
 • aslında üjgendir o.
 • referandum’da gösterdikleri %65-70’lik performansı 24 haziran genel ve cb seçimlerinde de göstermesini beklediğim aslan üçgenidir!

  hele de goygoyunu yaptıkları osmanlı’nın eski başkentinden sağlam bir tokat bekliyorum.
 • bu üçgenin kırklareli ayağından başka bir yazar olarak üçgenle ilgili bazı noktalara değineceğim.

  trakya insanının geneli alkolik değildir. ama güzel ülkemin çoğu yöresinden farklı olarak burada içen içmeyene, içmeyen de içene saygı gösterir. rakı, bira, şarap vb. alkollü içkileri tüketen insanlarla kola, soda, meyve suyu vb. içecekler tüketen insanlar aynı ortamda bulunup saatlerce muhabbet edebilirler. alkolün verdiği gazla sağa sola salça olan kişilere çok az rastlanır ama bu tip insanlar da hal ve hareketlerine çeki düzen verene, içmenin adabını öğrenene kadar toplum tarafından dışlanır.

  fuhuş hepimizin de bildiği gibi genelevlerde legal olarak yapılan bir şey. ülkenin hemen her tarafında bulunan genelevler ve pavyonlar trakya bölgesinde şehir dışında, genellikle e-5 ve tem otoyollarının kenarında ya da bu yollara yakın bölgelerde bulunur. neden yol kenarlarında bulunduğunun cevabını bilmiyorum, onu bu mekanların işletmecilerine sormak gerekir. ayrıca trakya insanı derecesi ne olursa olsun akrabasına hallenmediği gibi komşusunu, yakınını da kardeşi, kızı gibi görür.

  kişinin kendi iradesine kalmış bir yükümlülük olan din trakya'da gereken saygıyı gördüğünden olsa gerek allaha ve kitaba sövmek hoş karşılanmaz. edirne lisesi'nde öğretmenlik yapan nihal atsız'ın kışkırtmalarıyla başlayan 1934 trakya olayları trakyalıların utandıkları tek kara lekedir ki olayların aynı gün aynı saatte 14 farklı yerde başlamış olması halkın bilinmeyen güçlerce maşa olarak kullanıldığının açık kanıtıdır.

  2010 yılı nüfus verilerine bakıldığında 3 ilin toplam nüfusu 1.500.000 civarında iken 2000 verilerine bakıldığında 1.000.000 civarı olduğu görülmekte. bu da göç alıp almadığımızı dolayısıyla farklılıklara kapalı olup olmadığımızı gözler önüne sermekte zannedersem.

  laik ve demokratik bir hukuk devletinde, atatürk ilkeleri doğrultusunda yaşamak isteyen trakyalıların bu koşulları sağlamak için eğitimi önemsemeleri ve atatürk ilke ve inkılaplarına en yakın parti olan chp'ye oy vermeleri de normal olsa gerek.
 • kızların gece sokakta özgürce dolaşabildiği, isterse meyhaneye bile tek başına gidebileceği medeni yerdir. yobaz değildir, önce dinler. adam tokatlamazlar yabancı diye, misafir ederler. öpün başınıza koyun.
  not: kırklareliliyim.
 • birahaneden çıkanla camiden çıkanın kahvede muhabbet ederek birbirlerine çay-kahve söyledikleri, içinde yaşamayanların mundar dedikleri ve bu sebepten içinde yaşamadıklarına memnun olduğum üçgendir.
 • bu üçgenin bir köşesinden * beyaz peynir, bir köşesinden * rakı, bir köşesinden de * kavun alınıp, eli yüzü düzgün müslüman bir insan olamamanın verdiği hüzünle sofra kurulur.