şükela:  tümü | bugün
 • dış mihrakların sebep olduğu krizi aşabilmek için geliştirdiğim mükemmel fikir.

  şimdi istanbul'da bir ev fiyatı, arsa fiyatı, dükkan kirası vs yüksek gibi gelebilir ama olayın perde arkası bambaşka. belki de anadolu'da değeri 500 tl olacak bir eve 2000 tl kira veren bu ülkenin özverili vatandaşları ve namazından gelip suyu 1 tl'ye satarak ülkede daha fazla para dönmesini amaç edinmiş büyük resmin farkında olan esnafımızın çabasını karşılıksız bırakmamak için bu yöntem derhal uygulanmalı.

  şimdi şöyle yapıyoruz; edirne, tekirdağ ve kırklareli'nin ismini istanbul yapıyoruz öncelikle. sınırdan giren bir kişi artık edirne değil, istanbul'a gelmiş olacak direkt. bu sayede edirne'de su 50 kuruş değil 1 tl olacak ve ülkeye giriş yapar yapmaz anında ekonomiye katkı vermeye başlayacak.

  ikinci olarak, ev kiraları, yemek fiyatları vs aklınıza gelecek her şey bir üst fiyat olacak ve bu sayede istanbul merkeze geldiğinde anlayacak ki 3.köprü geçiş ücreti aslında ne kadar ucuzmuş.

  işte tüm bunları yaparken istanbul'da yaşamanın keyfi bu üç ildeki vatandaşlarımız da sonuna kadar hissedecek. artık onlar da her gün avcılar'da bakırköy'de ümraniye'de tuzla'da vs meydana gelen ve haber değeri taşıyan en ufak kazalara empati yapabilecek, 29 kasım 2016 istanbul yağmuru başlıklarına sıkılmadan "edirne tarafında çılgın atan yağmur" şeklinde yorum girebilecek ve gururla istanbul'lu olmanın ayrıcalığını yaşayacak.

  ve en önemlisi, istanbul artık geniş arazileri ye doğasıyla gayet de yaşanabilir bir yer olacak.
 • boşver beyaaa,bisürü insan gelir soona boreee,unnalanmı uuraşçeez,iiyiz biz büle.
 • (bkz: 5000t)