şükela:  tümü | bugün
 • dün gece vuku bulmuş yobaz aktivitesi.
  nereden ve kimler tarafından getirildiği bilinmeyen bir gurup cübbeli, sarıklı yobaz edirne'de öğrencilerin, gençlerin takıldığı cafe ve benzeri yerlere girerek tebliğ yapıp vaaz vermeye kalkıştı.
  https://i.hizliresim.com/a1p4m7.jpg

  duruma tepki gösteren vatandaşlar polisi arayınca, tebliğe gelen yobazlar ortadan kayboldu.
  https://i.hizliresim.com/zopr7g.jpg

  edit: şaşırtıcı bir şekilde destek bulmuşlar ekşi sözlük'te.
  ulan bu adamların niyetleri gayet açık değil mi? senin yaşantına, yanındaki kız arkadaşına, yediğine, içtiğine, giydiğine tahammülü olmayan cehennem kaçkını tipler bunlar.
  neyini savunuyorsun?
  yobaz değil de nedir bunlar? yıl olmuş 2017, şu yaşananlara bak ya. allah'ım sen sabır ver.

  edit 2: vallahi ne mutlu bana. bu başlık sayesinde ekşi sözlük'teki "özgürlükçü görünümlü yobaz sevicilerini" tespit etme şansımız oldu.
 • kim bunlar diyenler için:
  (bkz: tebliğciler)
  kıyık, yeniimaret ve yıldırıma gitmelerini tavsiye ederim. kemikçiler mahallesinde en iyi şekilde karşılanacaklarına eminim.
 • şu fani dünyadan göçmeden önce şu oçlarının birine ağız burun girmek, şöyle ağız tadıyla hastanelik etmek en büyük hayalim. bugüne kadar böyle yapılmadığı için götleri bukadar kalktı.
 • "teşekkür ederim, dinlemek istemiyorum" dediğimde ısraracı olmadıkları takdirde anlayışla karşılayacağım tiplerdir.

  adamlar herhangi bir şiddet eyleminde bulunmayıp, hakaret etmeyip düşüncelerini medeni şekilde paylaşmaya çalışıyorsa kimse bundan rahatsız olmamalıdır. hatta kafam yeterince kıyaksa muhabbet bile edebilirim. burada önemli nokta şu ki "istemiyorum" dediğinizde hala bıdı bıdı yapıp ısrarcı olmamaları gerektiğidir.

  hem adamlar bedavaya mitolojik hikayeler anlatıyor. bir de bu açıdan bakın derim.

  ek: bir kısmı hakaret içeren bazı mesajlar aldım. başlık altında da tekrar ve tekrar bu tip insanların anlayışsız olduğu, fatih'e ateizm konuşması yapmaya gitsek başımıza gelmeyecek şey kalmaz diye dem vurulmuş.
  buradan hareketle şunu diyorum, insanların kötülükte birleşmeye ne denli aç olduğu ortada. peki sen kendini onlara göre mi güncelleyeceksin yani? onlar kötü o halde biz de kötü olalım? bu nasıl bir mantalite.
  herkesle anladığı dilden konuşmalı diyeceksiniz. ben sokaktaki köpeğe bana havladı diye havlayarak karşılık vermem. ben sadece bildiğim dili konuşurum. iletişim kurarken konuştuğunuz dil sizin hangi sınıfa dahil olduğunuzu gösteren yegane şeydir. gerisi size kalmış. gerçi siz bu kafayla ancak kötülükte birleşmeye devam edersiniz.
 • "cennette kadınlara gılman verilecek olması" gibi başlıklar açıp "cumshot, fahişe, kerhane" diye küfretmedikleri için yobaz denilmiş güzel insanlar.

  tepkilere rağmen kapı kapı gezip doğruları anlatmaları ne kadar güzel.

  edit: alttaki entrylerden birine bakın. tebliğe gidenleri "parmaklamakla" taciz etmekle tehdit ediyor. siz busunuz, bu kadarsınız.

  hahaha biri de "ateist camiye tebliğe gelse olgunlukla karşılar mısınız?" yazmış. siz tebliğ etmezsiniz ki. namusumuza söve söve anlatırsınız inanmadığınızı. bana küfürsüz, alaysız konuşan islam karşıtı birini gösterin sözlükte. eğer müslümanları işlerinden attırıp, dövüp öldüremiyorsanız gücünüz yetmediğinden. sözlükte "ah bir asılsalar, şunu yapsak bunu yapsak" diye nasıl iç geçirdiğinizi okuyoruz her gün.

  taze örneğimiz de geldi: #72225987

  islam diyorum diye benim kökümü kazımak isteyen sen, yobaz ve potansiyel katil olan ise ben.
 • ön yargılarını tebliğ ederek sözlükçülerin gözlerini doldurmuş cübbelilerdir.
  eğer tebliğ etmelerini takdirle karşılıyorsanız buna iki bira içip sosyalleşenlerden değil ensar yurtlarından,camide tecavüze yeltenen imamlardan,anadolunun ücra koşelerindeki kuran kurslarından ,doğu ve guneydoğuda 3-5 ineğe 10 yaşındaki kızını takas ettiren köylerden,ağanın altına almak istediği subyancı aşiretlerden başla.
 • bu vatandaşların yobazlıkla suçlanması hiç adil değil. camiye tebliğe gelen ateist bir grup "allah yok, din yalan, peygamberler sahte" diye tebliğde bulunsa gayet büyük bir olgunlukla dinleyip sonra ibadetlerine devam edebilecek olgunluktaki güzel insanlar bunlar. aynı olgunluğu laikçi allah'sız kafirlerden de beklemeleri yobazlık mı oluyor? ne güzel karılarının, mallarının ve canlarının kendilerine helal olduğunu tebliğ edeceklerdi halbuki!
 • foça'da balıkçı meydanındaki efsane büfede pattes-birayla dünya kupası izlerken gelen maklubeci abiler geldi aklıma.

  adam o sıcakta cilt cilt bedocan üfürüzmalarını taşımaktan kan ter olmuş.
  bira içen adamım ben. bana dönmüş artık sen al da beni bu herkül azabından kurtar der gibi bakarak kaş gözle ciltleri gösterdi.
  ben de istersen soğuk birşey iç yiğenim bak buz gibi istersen sana da ısmarlayayım hem bak naçın daha 23.dksı diye kaş göz yaptım.

  akabinde vatandaş bir ayran içip bilinmezliğe devam etti.
 • ülkede söz söyleme hakkının yalnızca ateistlerde veya laiklerde olduğunu anlamamıza yol açmış kişiler. yobaz diye etiketledikleri bu insanlardan daha yobaz, faşist ve gerici olanlarsa bu insanlara yobaz diyenlerin ta kendileri.

  gelip saldırmış mı, hakaret mi etmiş, küfür mü etmiş, burada sizi yaşatmayacağız mı demiş, kapatacaksınız bu mekanları mı demiş, hepinizi öldüreceğiz mi demiş? ne demiş lan adamlar?

  sizden tiksiniyorum. ülkede hristiyanların yaptığı misyonerliğe laf söylemeyen bu şerefsizlerin niyeti belli aslında. hayreti mucip.
 • neymiş hemen niye yobaz diyomuşuz. medeni bir şekilde konuşmaya çalışıyolarmış. bunları diyenler de güya muhalif. sizi hakketen az bile sikiyolar da neyse.