şükela:  tümü | bugün soru sor
 • cevizlibağ tarafındaki duraklardan pek farkı yok. söğütlüçeşme'den akşamları kız başıma dönmekten çekinme sebebidir. gerek insan profili, gerekse konumunun sakilliği yüzünden hava karardığı an hiçbir korunağınız kalmaz. anca dandirik bir güvenlik görevlisi durur bazen orda.
 • akşam saatlerinde ürpertici olan tenha metrobüs duraklarından, daha fazla korkmaya başlamama sebep olmuş duraktır. bugün burak, yarın sen, ben... küçücük bir öfke krizine ya da artık çok olağan sayılabilecek bir kazaya bağlı zaten artık hayatımız. pamuk ipliğine bağlı işte.
 • istanbul'un en sakat semtlerindeki serserilerin yeni ulaşım düzeni ile* metrobüse giriş kapısı. genelleme yapmak istemiyorum, kendi halinde aileler ve kimi öğrenciler de buralarda yaşıyor ama gaziosmanpaşa, gazi ve civarındaki psikopatlar da bu duraktan metrobüse biniyor ve metrobüste bugüne kadar ne kadar kavga, gürültü gördümse yarısı bu durakta yaşandı.

  adliyeye taşınan bir örneği için önemle:

  (bkz: #27309830)
 • katillerin burak yıldırım adlı kardeşimizi haince öldürdüğü metrobüs durağı.

  edit: ortada işlenen bir cinayet var. bu hiçbir şekilde savunulamaz. adam öldürmenin savunacak bir yanı yok. suçsuz galatasaray taraftarı diyor adam. bu şerefsiz elinde bıçakla neden geziyor amk onu söyleyin önce? belaya karışmak istiyor belli ki.
 • istanbula gittiğimde orayada gittiğim yerdir
 • tramvaya bağlanan yolunda bir tane orospu evladının gelenden geçenden para istediği durak.

  insana benzettim bozukluk vereyim dedim. boşluğuma denk gelip cüzdanı elime alınca içindeki parayı görüp hepsini istedi. yarın okula gideceğim param yok dedim, insan gibi istedik ver işte dedi. bela olmasın diye 40 lirayı verdik gitti.

  bu gibi pezevenkler yüzünden tramvaya binmenin alternatif yollarını arıyorum şimdi.
 • nedenini bilmiyorum ama yaklaşık saat 22:00 den sonra bu duraktan üstteki geçite çıkış esnasında çok tuhaf bir koku var. bana 2 gün oda ısısında beklemiş kakaolu puding kokusunu andırıyor. bu kokuyu adlandırabilmek için epey uğraştım ama tam olarak bu kokudur.

  birde tramvay geçişinde, köşede meşhur bir pilavcı durur. işte orada olurda pilav yerseniz tavuklardan 1-2 civarda gezen kedilere de atın. maşallah çok sevimliler. pilavcı kardeşimiz de epey seviyor onları.

  edit : kokunun nedeni cevizlibağ'da bulunan ülker fabrikasıymış. özellikle lodoslu havalarda bölgede ağır koku olurmuş. çevre semtlerde yaşayan yazar arkadaşlar bilgilendirdiler.
 • en korkunç ve medeniyetin en uzak olduğu metrobüs durağı