*

• sanki mantıklıymışçasına gelen şey.

başlık: mahmut
    (burada mahmut'un sözlükte süper sevilen, hayran olunan, hakkında methiyeler düzülen önemli bir şahıs olduğunu düşününüz.)
    entry: mahmut süper bi insandır...
    yazar: sinsice
    tarih: 31.05.2009
    (aldığı oylama: bin tane şukela)

bir gün sonra, seher alacakaranlığında, herkes uyurken, sinsice.....

başlık: mahmut
    (burada mahmut'un 'in sözlükte süper sevilen, hayran olunan, hakkında methiyeler düzülen önemli bir şahıs olduğunu düşünmeye devam ediniz.)
    editlenmiş entry: mahmut süper bi insandır... desem de pek inanmayınız. götün önde gidenidir.
    yazar: sinsice
    tarih: 32.05.2009
    (entry'nin hali hazırda sahip olduğu oy: bin tane şukela)
    (son tahlilde aldığı oy: uyku tutmamış bir iki elemandan bikaç çok kötü)

sonuç: kimsenin doğru olduğunu düşünmediği "mahmut süper bi insandır... desem de pek inanmayınız. götün önde gidenidir" entry'sinin sahip olduğu binlerce şukela oy.

bu durumda mahmut süper bi insan mıdır, değil midir? kime göre neye göre süperdir? süper nedir?

süreniz başladı.

birden edit: la şaşkının başkanları öyle olsun mu dedik?! farazi dedik. hemen küsüp kötülemişler ya ahaha. çılgınsınız.
  • yazarların sıkça yaptıkları bilgi/kaynak eklemek, entry'lerin eksiklerini kapatmak, gelişen olaylar nedeni ile entry'leri güncellemek, imla hatalarini düzeltmek vb. editleri daha az yapmalarına sebep olabilecek, son derece aptalca bir fikir. bir kaç edit hokkabazını önlemek için entry kalitesini yarı yarıya düşürmek gibi bir şey.
  • kötülenen entry'nin anında editlenmesiyle(sonuna bi nokta koy tamam) sonuçlanırdı muhtemelen.
  • ben fav'ladiktan sonra, entarisini editleyerek konu ile hic alakasi olmayan ve suc unsuru seyler yazarsa ne olacak?

bence youtube'un yaptigi gibi ''comment'' edit'lendigi an ''like''lar kaybolmali, silinmeli.

eksi sozluk, entarilerin yazildigi ve editlendigi zamani sistemine kaydediyor ancak favorilendigi anlar kaydediliyor mu bunu bilmiyorum. kaydetmiyorsa eger bu meseleyi dikkate almasi kullanicilarinin haklarini korumak acisindan iyi olacaktir.

edit : youtube meselesi yukarida yazdigim gibi degilmis. bir ara oyle oldugu fikrine kapilmistim.
hesabın var mı? giriş yap