• once blood sonra fingers in the factories derken, oldukca eglenceli, dinlemesi zevkli, sozleri zaman zaman basit olsa da muzikleriyle enerjilerini kaybetmeyen, yetenekli bir gurup olduklarına, çok yakında yeni bir the strokesya da the killers varisi bir indie bomba vakası olabileceklerine inandım. bakalim ne olucak?
 • birmingham'ın tipik kuzeyli sound'una haiz bir topluluk.hatta vokalde doves'un şarkıcısı varmış gibi;sesleri o denli birbirine benziyor.
  nme dergisinin tesbiti doğru:hayli melankolik ve karanlık bir atmosfer albüm boyunca hissediliyor.
  tek kusurları gitar riflerinin, baterinin ve parçalardaki geçişlerin fazlasıyla klasik oluşu.ama o çok az yeni gruba nasip atmosfer, olayı kopartıyor.
 • yepyeni bir grup ama eski, tanıdık, özlenmiş tınılar. bir back to the future vakası daha.. soğuk, buzz bir ingiliz esintisi sonbahar üstü fakat devir değişti işte artık manchester'ın kalbi old trafford'da atıyor;
  britanya ise eski coolluğundan çok uzak sanki..
 • pek güzel videolari da su ara mtv de sıkca dönmekte olan güzel aksanli grup
 • back room isimli debut albumuyle beni cok etkilemis bir ingiliz grup - solisti tom smith'in sesi ve yorumu tuhaf bi sekilde interpole benzese de (bkz: majorler tukendi minorlere yolculuk), grubun bu albumdeki ilhamlari the cure, nick cave ve echo and the bunnymenmis.
  ozenti bi nu-wave akimi kurbani degiller kesinlikle (bkz: the bravery). simdi bu moda hadi boole muzik yapalim album satar dememisler. sound cok cok saglam olmus - album alinmasa da munich kesinlikle dinlenilmesi gereken bir sarki. slow sarkilarida tarzlari daha tam oturmamis bence - o yuzden duygusal olalim derken biraz bayik kacmislar. albumde 2-3 sarkida bu hissediliyor. ama geri kalan sarkilar cok tavsiye edilir.
 • "ingilizlerin de kendilerine ait bir interpol'ü var artık"...ho...ho...ho
  [ingiliz aksanını daha çok yakıştırdım]
  pek de iyi bir başlangıç olmadı.

  şimdi ağzımıza aldığımız isimlere bakalım...sonra müzik basınına bir daha klark çekelim: echo n the bunnymen, joy division....daha böyle gidiyor...bas-davul ve vokalde... hatta belki de etkilendikleri hiç de 80'ler değil -hiç literatür-klasik bilmiyorlar da-2 sene önceki dalgadan etkilenmişler. yani bunlar hiç eskimeyen... doğru yapıldığında harika olan şeyler.

  vokal çok temiz..hatta ian curtis'ten bile çok daha iyi bence...zaten joy division'ın güzelliği biraz da amatörlüğünden geliyordu...curis'in heyecanı sesinde titriyordu.

  yani böyle grupların ikinci-üçüncü albümlerini beklemek gerekiyor.
  camera- fall- open your arms: böyle şarkıları belkide onların geleceği, onları ayıran şey olacak.
 • sanki biraz interpolu andırıyorlar. ama daha iyi gibiler. 2005 cikisli ingiliz grup the back room adlı albume sahip. grubun cicileri, yeniler yani cikardiklari ilk sarkilar ise soyle:
  lights
  munich
  blood
  fall
  all sparks
  camera
  someone says
  bullet
  open your arms
  distance

  keyifle dinlemesini bilene ithafen...
 • tom smith'in birmingham konserinde (bkz: nec arena) "ilk konserimi bu salonda şuracıkta dinlediimde 10 yaşındaydım" demesiyle seyirci coşmuştur. ne de olsa kendileri bir brummiedir ve memlekette konser vermek gibisi yoktur. franz ferdinandın alt grubu oldukları konserde zaman zaman ana grubun kendileri olması gerektiğini dahi düşündürttüler. solistin sesini ise kelimelere dökemedim, dinleyin.
 • blood isimli videoları mtv'de baya baya dönmeye başlayan grup.the back room'da güzel bir iş yapmışlar yalnız ben yeni hiçbirşey alamadım.interpol le karşılaştırılmaları hatta daha iyi olmaları kesinlikle söz konusu değildir.interpol'ude ona buna benzetitoruz ama nerde paul'un sözleri o harika tınılar nerde bu.yinede alıp dinlemekte fayda vardır.
 • interpol e baya benzeyen grup.biri gelip bana 'al baka interpol ün yeni albümü' diye "the back room" u dinletseydi;emin olun inanırdım,ve yine emin olun siz de inanırdınız.güzel grupların çıktığı birmingam dan 2002 de çıkan grup,kanımca bol bol interpol dinledikten sonra albüm yapmaya karar vermişler heralde.the dears-the smiths benzerliğindeki gibi,vokaldeki aşırı benzerliği bi yere kadar anlıyorum ama neden bütün davul,ritim gitarlar ve baslar da interpol ünkinden izler taşıyo,hatta izler taşımıyo neredeyse aynı.başta da dediğim gibi emin olun inanırdık.fakat her ne kadar benzerlikten bahsetsem de konu interpol olunca,ona benzeyen de iyi işler çıkarıyor.ilerleyen zamanlarda bazı şeyleri değiştirip kendilerine ait bi çizgi oluştururlarsa iyi işler başarabilirler.öne çıkan şarkılardan birincisi "bullets","lights" ve "munich"
hesabın var mı? giriş yap