şükela:  tümü | bugün
  • yakasından paçasından, tepeden tırnağa beyefendilik akan aktör. günümüz oyuncularında bu beyefendiliğin muadili yok. eskiden asalet daha fazlaymış. şimdi mısır patlağı gibi ortalığa dökülen oyuncular yetmezmiş gibi şarlatanlık videoları çekenler ünlü kategorisinde. makyaj videoları çeken antipatiklerin bile hayranları var. entry'mi yazarken argo bir kelime yazmıştım, sildim. ediz hun nasıl bir saygı uyandırdıysa bende, ya okursa diye utandım, düzelttim. adam ne güzel bir anne babanın ellerinde yetişmiş. aşağıdaki videonun şu kısmında anlayacaksınız.

https://youtu.be/apzmjwcgei8?t=1663
  • üniversitedeki hocam..
    kendisi tam bir beyefendi.. hala yakışıklılığıyla kampüste yer alır..

okuyorsan saygılar hocam..

pr- umut
  • yeni yapımlarda görmek istediğim, türk sinemasının en büyük gururlarından ama yeni yapımcıların da daha sık teklif götürmesi gereken aktör.

https://youtu.be/z5egped-obm?t=1830
  • ben ki bir türk sineması meraklısı sayarım kendimi, ediz hun'u youtube'da gördüğüm katıldığı birkaç program sayesinde tanıdım. tanıdım derken; gerçekte kimdir, konuşması kültürü nedir, sohbeti nasıldır, eğitimi nedir.. nasıl beyefendiymiş, nasıl kültürlü ve harika bir adammış. berlin'de diş hekimliği okurken ses dergisi yarışması sayesinde okulu bırakıp sinemaya giriyor, erotik filmler furyasına kadar oyunculuk yapıyor. o süreç başlayınca tası tarağı toplayıp oslo'da biyokimya 'tahsil ediyor'. şu an büyükada'da yaşıyor, hobileri var, üniversitelerde her iki alanıyla ilgili de dersler veriyor hala. oturuş kalkışı, hitabeti, insanlara saygısı öyle hayranlık uyandırıyor ki, uzun zamandır bu kadar kaliteli bir insan görmedim dedirtti bana.

keşke komşum, akrabam, aile dostum olsaymış dedim. allah uzuuun uzun ömürler versin.
  • su an altin kelebek odul toreninde odul veriyor. sikligi, durusu, karizmasi ve yakisikliligiyla tek soylenebilecek sey wow masallah.
  • baksınlar da asalet öğrensinler . insanın adama baktıkça bakası geliyor. ömrünün güzel sağıklı olmasını diliyorum.
  • kendisi bir sokak çapkını değil yüksek mühendistir bu da böyle biline.
    şaka bir yana en sevdiğim ilk 3 yönden biridir.
    içinin güzelliği yüzüne yansımış.
  • uzun süre ampülü bulan kişi sandığım aktör.
    (bkz: edison)
  • "ben de sokak çapkını değilim. yüksek mühendisim. seviyeli bir muhitin insanıyım." repliğiyle hafızalarda yer edinen oyuncudur.
  • ediz hun 1975 yılında, sinema ile bağını kopardıktan sonra norveç' e "biyoloji" alanında tahsil görmeye gidiyor. ilk imtihan dönemine gelene kadar norveççe' sinin zayıf olduğunu söyleyen hun, çok heyecanlandığını ve sırada otururken, profesörünün omuzuna elini koyduğunu anlatır.

şöyle dediğini söyler: "merak etme mutlaka başaracaksın, norveççen iyi olmayabilir ama ister ingilizce, ister fransızca, ister almanca, istersen türkçe dahi yaz, biz onu tercüme ettirir, yine de hakkını sana veririz."
    sene 1975!