şükela:  tümü | bugün
 • edit decision listin kisaltilmisi. film ve video montajlarinda kullanilan bir terim. kesip bicmenin hangi noktalarda yapilacagini gosterir.
 • avid edit sistemlerinde, offline edit yaparken yani bilgisayarda yapilan edit'in direk videoya aktarildigi degil de yapilan editlerin bir listeyle print edilip, ordan bir online edit studyosunda gerceklestirilmesini saglayan liste. daha once de belirtildigi gibi edit decision list. yaptiniz editler avid programinda edit decision list olarak print edilir, daha sonra online bir fasilitede bu listeye gore filmin ya da videonun masteri (yani orjinali) edit edilir, kesilir bicilir, film son kivamina gelir. boyle bir seydir.
 • ks. emc disk library. emc nin üretmekte olduğu vtl lerin ortak adıdır. modeline ve konfigürasyonuna göre kapasite olarak 4 tb dan başlayıp 674tb a, hız olarak da yine modeline ve konfigürasyonuna göre saniyede 2200mb (evet saniyede 2.2 gb) yedekleme yapabilme hızına çıkabilmektedir. spindown teknolojileri ile yedek alınmayan saatlerde disklerini standby a çekerek %40 lara varan elektrik tasarrufu sağlamaktadır ki bu çok göz önünde olan bir maliyet olmasa da günümüzde hem firmaların toplam sahip olma maliyetlerine verdikleri önem hem de çevreye duyarlı (bkz: green it) bilişim ürünleri konularında oldukça iddiali sonuçla çıkarmaktadır.
 • the english defence league (edl): 2009'da kurulmuş sacma bir politik grup. "muslumanlardan nefret ediyoruz" diye yola çıkanlari var. şu sıralar; "ben british'im ama edl'in beni temsil ettiğini hic sanmıyorum," diyen kizgin twittlerle protesto edilmekteler.
  bbc belgeseli, "young, british and angry"e konu olmustur.
 • mekanik kilitli diferansiyel' göre elektronik diferansiyel kilidinin avantajı hem günlük kullanıcı için daha uygundur hem de maliyeti düşüktür.

  mekanik kilit daha önce bu tarz sürüş tecrübesi olmayan kişiler için korkutucu olabilir.
  çünkü araç önce virajda açılır, sürücü acemiyse ayağını hızlıca gazdan çekip liftoff oversteer'a neden olabilir. mekanik kilitte tam tersine daha çok gaza basmanız gerekebilir.
 • aynı nick altında aktrollük yapan, selçuk bayraktar övücü bir tip...
  engelle
  başlıklarını engelle
hesabın var mı? giriş yap